Znamy termin 18. Cracovia Maratonu i zapisów do biegów


Opublikowane w śr., 04/07/2018 - 13:07

Poznaliśmy datę przyszłorocznego 18. Cracovia Maratonu. Impreza w stolicy Małopolski odbędzie się 28 kwietnia. Zapisy wystartują już za kilka dni - 11 lipca. Uczestnicy powalczą o punty w ramach Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Jak poinformowali organizatorzy, po raz kolejny start i meta maratonu, usytuowane będą na krakowskim Rynku. Dokładna trasa nie jest jeszcze znana, ale zgodnie z hasłem imprezy: „Z historią w tle” maratończycy podążać mają obok wielu znanych zabytków.

Tegoroczna edycja Cracovia Maratonu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 5 630 osób. Dla porównania, w rozgrywanym tego samego dnia Orlen Warsaw Marathon finiszowało 4 445 uczestników. Pod Wawelem wygrał Etiopczyk Berga Birhanu Bekele z czasem 2:11:34. Wśród pań najlepsza była Mołdawianka Lilia Fisikovic, z rezultatem 2:31:27

Cracovia Maraton będzie zwieńczeniem zabieganego weekendu. W niedziele, razem z biegaczami wyruszą także czołowi zawodnicy niepełnosprawni na wózkach (Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair). Dzień wcześniej (27 kwietnia) zorganizowane zostaną: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km), Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński), a wieczorem wystartuje szósta edycja Biegu Nocnego na 10 km.

W przeddzień zmagań maratończyków, odbędą się zawody dla najmłodszych miłośników biegania - Mini Mini Cracovia Maraton.

Przypomnijmy, że trwają wciąż zgłoszenia do 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Zawody odbędą się 24 października. Jak do tej pory zgłosiło się ponad 4 900 osób.

18. Cracovia Maraton w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce