Biegacz wśród najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny. Stypendia im. Braci Potoczków wręczone młodym talentom


Opublikowane w śr., 07/02/2018 - 11:14

Klemens Ogórek z Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin - najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny w roku 2017! W piętnastym plebiscycie "Stowarzyszenia dla Miasta" wzięło udział blisko 9 tysięcy osób, a wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w hotelu Beskid w Nowym Sączu.

Kibice głosowali w tym roku przede wszystkim na przedstawicieli sportów walki, bo dwa pozostałe miejsca na podium zajęli: klubowa koleżanka zwycięzcy Karolina Sekuła i Robert Ruchała, uprawiający brazylijskie jiu-jitsu i MMA. 

Spośród szóstki biegaczy nominowanych w plebiscycie, największym uznaniem kibiców cieszył się Michał Dudczak. Zawodnik grupy Visegrad Maraton Rytro, czołowy biegacz uliczny w regionie, zakwalifikował się do finałowej piętnastki i zajął w plebiscycie szóste miejsce.

Pozostałym nominowanym biegaczom: Annie Bodziony, Natalii Tomasiak (triumfatorce m.in. Biegu 7 Dolin 64 km i Runek Run 17 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy), Krzysztofowi Czerwińskiemu, Sebastianowi Ogorzałemu i Karolowi Trojanowi, Ambasadorowi Festiwalu Biegów, do finałowej piętnastki zabrakło nieco punktów.

Biegającego blogera Karola Trojana, który jako pierwszy zdobył boso (!) Koronę Półmaratonów Polskich, nie zabrakło na finałowej gali, oczywiście w "służbowym obuwiu sportowym', czyli... na bosaka.  

Podczas gali trójce młodych sportowców wręczono też stypendia z Funduszu im. Braci Potoczków, przygotowane jak co roku przez Fundację Sądecką. Stypendia, wartości 1,5 tys. złotych każde, otrzymali Aleksandra Michalczyk, Jolanta Cichoń oraz Filip Mordarski.

Ola Michalczyk to utalentowana koszykarka UKS Żak, wicemistrzyni i reprezentantka Małopolski U-13, niedawno wsławiła się zdobyciem 62 (!) punktów w ligowym meczu przeciwko drużynie z Tarnowa. 

Jola Cichoń z UKS Evan do tytułu mistrzyni świata dorzuciła w minionym roku złoty medal Mistrzostw Europy juniorek w kickboxingu.

12-letni zaledwie Filip Mordarski to nadzieja polskiego pływania, najszybszy w Polsce w swojej kategorii wiekowej na dystansach 50 m delfinem i 200 m stylem zmiennym.

Fundusz im. Braci Potoczków wspiera uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny. Stypendia pochodzą ze środków Fundacji Sądeckiej, Instytutu Studiów Wschodnich i Fundacji Festiwal Biegowy. Są na nie przeznaczane m.in. opłaty startowe z organizowanych przez nas imprez biegowych takich jak cykl biegów Szlakiem Wód Zdrojowych (Bieg Muszynianki, Bieg Zdroje Piwniczna, Bieg Cechinianki, Bieg Kryniczanki).

Piotr Falkowski

zdj. Krzysztof Czernecki, Adrian Maraś, Józef Mikołajczyk

Polecamy również:


Podziel się: