Dzięki, wolontariusze! Forum Ekonomiczne i Festiwal Biegowy kwitną także dzięki Wam


Bez nich nie może się udać żadna duża impreza. W Nowym Sączu i Krakowie podziękowaliśmy wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji 27 Forum Ekonomicznego i 8. PKO Festiwalu Biegowego, we wrześniu 2017 r. w Krynicy-Zdroju.

W aulach współpracujących z nami od lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uhonorowaliśmy grupę ponad 130 studentów tych uczelni, a także krakowskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Przez pierwszą dekadę września ciężko pracowali na powodzenie obu wielkich imprez w Krynicy, jednych z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych i biegowych w Polsce.

Każdy wolontariusz otrzymał zaświadczenia o odbyciu praktyk studenckich, a najlepsi zostali dodatkowo wyróżnieni. Jedenaścioro „prymusów” kształci się na nowosądeckiej PWSZ (koordynatorką wolontariackiej grupy z tej uczelni jest Monika Makowiecka), a czternaścioro zdobywa wiedzę i wykształcenie w uczelniach krakowskich. W ich współpracy z nami pomaga wydatnie Karolina Kotulewicz, pracownica naukowa Uniwersytetu Ekonomicznego.


Studenci pomagają nam, organizatorom Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego, opiekują się uczestnikami obu wydarzeń, ale też sami zdobywają wiele nowych kompetencji. Przykładem ogromnych możliwości, jakie daje współpraca z Instytutem Środkowo-Wschodnim i Fundacja Festiwal Biegów jest Anastasia Predko, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która będąc wolontariuszką podczas Forum otrzymała propozycję pracy w moskiewskim oddziale Banku Światowego!

Na tegorocznych imprezach studenci sprawdzili się bardzo dobrze. Zaproponowaliśmy im kontynuację współpracy, zatem wielu z nich spotkacie na 28. Forum Ekonomicznym i 9. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju w roku 2018, a także przez cały rok na wielu imprez biegowych w całej Polsce, gdzie będą promowali Festiwal i zbierali zapisy uczestników.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się: