Dziewczyny kochają Życiową Dziesiątkę!


Życiowa Dziesiątka to od lat ulubiony bieg uczestników Festiwalu Biegowego. 10-kilometrowa trasa z Krynicy-Zdroju do Muszyny jest też najczęściej wybierana przez kobiety, których z roku na rok staje na starcie coraz więcej.

To wspaniała wiadomość dla organizatorów. Od początku odsetek kobiet uczestniczących w tym biegu jest znacznie wyższy od średniej krajowej. W trzech ostatnich latach kończy go blisko 600 pań, co stanowi blisko 40 procent wszystkich uczestników! W większości polskich biegów dominują panowie, zawodniczek na starcie staje tylko nieco ponad 20%.

Pierwsze tygodnie zapisów na 9. Festiwal Biegowy dają nadzieję, że w tym roku kobiet w Życiowej Dziesiątce zobaczymy jeszcze więcej. Ba, jeśli tendencja się utrzyma - może nawet przebiją liczbą mężczyzn!

Tak bowiem jest po 6 tygodniach od rozpoczęcia rejestracji. Na liście startowej Życiowej Dziesiątki znajduje się więcej biegaczek niż biegaczy! Panie stanowią w tej chwili 52 procent wszystkich zgłoszonych. To oczywiście o niczym jeszcze nie przesądza, pokazuje jednak, że dziewczyny stają się w polskim bieganiu siłą coraz bardziej znaczącą, a Życiowa Dziesiątka jest biegiem idealnym nie tylko do ścigania, ale także znakomitej zabawy. Badania mówią, że jest to dla biegających pań równie ważne jak sportowa rywalizacja.

Startująca w sobotnie przedpołudnie Życiowa Dziesiątka to najszybsza trasa w Polsce na dystansie 10 km. Nazwa biegu ściśle wiąże się ze specyfiką trasy, która jest opadająca na całej niemal długości z krynickiego deptaku (558 m n.p.m.) do Muszyny (430 m n.p.m.). Sprzyja to biciu rekordów życiowych, bo trasa posiada atest PZLA.

Najbliższa okazja startu w najszybszej dysze w Polsce – już za niespełna 10 miesięcy, 8 września 2018 r. Zapisy trwają, przypominamy, że najniższa opłata startowa obowiązuje do końca tego roku. Warto więc zarejestrować się już teraz!

Fundacja "Festiwal Biegów"

Polecamy również:


Podziel się: