Familie na start! Biegowe święto dla całej rodziny w Krynicy - przyłącz się!


Opublikowane w pt., 09/08/2019 - 08:59

10. TAURON Festiwal Biegowy to nie tylko sportowe emocje, rywalizacja, cenne nagrody, życiówki i medale. To także wspaniała okazja, by spędzić rodzinny weekend w górach, podzielić się swoją pasją z najbliższymi a może ich nią zarazić? W bogatej festiwalowej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie: doświadczony biegacz, początkujący truchtacz a nawet ktoś, kto nigdy nie miał odwagi spróbować swoich sił a skrycie marzył o doświadczeniu emocji, które towarzyszą wbieganiu na metę. W Krynicy wystartować mogą nawet najmłodsi. Coś dla siebie znajdzie każda mama, tata a nawet babcia i dziadek!

Festiwal to trzy dni biegów o różnym poziomie trudności i długości od kilkuset metrów do ponad 100 km. Jeśli jedno z rodziców lub oboje startują w maratonie, półmaratonie, Życiowej Dziesiątce lub na którymś z górskich dystansów, dzieci mogą wystartować w przeznaczonych dla nich biegach. Te w wieku 9-12 lat swój wyścig mają w sobotę o godzinie 13:00, młodsze w niedzielny poranek. Co ważne, w tej grupie nie ma dolnej granicy wieku a wystartować mogą nawet maluszki. Starsze dzieci, które ukończyły 13 lat zapraszamy na biegi na Deptaku: na dystansach mili, 1, 3 lub 5 km. Dziewczynki mogą wystartować w Biegu Kobiet, na który zaproszone są także wszystkie mamy. Nie ma nic piękniejszego niż wspólnie przezywane emocje a dystans zaledwie 600 metrów sprawia, że na starcie mogą stanąć nawet te panie, które dopiero planują zacząć przygodę z bieganiem.

Tak jak pani Aneta Rychlik, która przed rokiem spontanicznie wystartowała w Krynicy, choć przyjechała tylko kibicować synowi i mężowi: - Wczoraj Bieg w Krawacie, dzisiaj Bieg Kobiet. Dla mnie to mega osiągnięcie! Może to będzie początek treningów… – mówiła wtedy, dodając, że robi to dla syna, by wspierać jego sportową pasję. Dziesięcioletni Patryk bieganiem zaraził swojego tatę, który wystartował w Życiowej Dziesiątce, pierwszy raz pokonując 10 km: – Odkąd biegamy, czujemy się lepiej, jesteśmy zdrowsi. Kiedyś 10 km wydawało mi się niemożliwym wyzwaniem, dzisiaj to nie problem. Celem jest półmaraton w przyszłym roku – zadeklarował pan Sebastian.

Rodzinnie można stanąć na starcie biegów, które nie mają ograniczeń wiekowych: Biegu Przebierańców, Bieg w Krawacie czy Bieg Młodzieży i Kibiców.

Z nieco starszymi dziećmi można utworzyć sztafetę: deptaka (od 13 lat) lub maratońską (od 16). Kultowy stał się już Nocny Bieg Rodzinny rozgrywany w sobotni wieczór. By utworzyć rodzinną drużynę trzeba wystawić co najmniej trzy osoby, które ukończyły 13 lat i są ze sobą spokrewnione.

To ulubiony bieg rodziny Lizak z Jastrzębia-Zdroju: – Do Krynicy zawsze przyjeżdżam z rodzeństwem: siostrą i trzema braćmi. Nasze ulubione konkurencje to te zespołowe, czyli Nocny Bieg Rodzinny, Sztafeta Deptaka i Sztafeta Maratońska – mówi Wojciech Lizak. – Udział w Festiwalu biorą też siostrzeńcy, w komplecie. Biegają w biegach dla dzieci. A wszyscy razem startujemy w Biegu Przebierańców, w tym roku też mamy taki plan. To naprawdę fajna zabawa, można rodzinnie spędzić czas, zrelaksować się. Dlatego Krynica to stały punkt naszych rodzinnych spotkań.

A co, jeśli w rodzinie, to płeć piękna jest tą zaangażowaną w bieganie stroną? Panowie mogą spróbować swoich sił właśnie w biegach na deptaku, zwłaszcza w Biegu w Krawacie czy Biegu Kibica. A dziadkowie? Jeśli nie biegają, to może dadzą się namówić na marsz z kijami i start w jednej z trzech konkurencji nordic walking? Mają one różny stopień trudności i, o ile niedzielny Hill Nordic Walking to propozycja dla zaawansowanych zawodników, to sobotni Marsz „Przegoń zawał” jest propozycją dla każdego, niezależnie od wieku. Wziąć udział mogą i dzieci, i seniorzy. Tempo jest spokojne a przemarsz poprzedzi solidna rozgrzewka pod okiem instruktorów. Może to także okazja by wspólnie zachęcić do dbałości o własne zdrowie i odrobiny ruchu jakiegoś seniora?

By emocje były jeszcze większe, zapraszamy do rywalizacji o tytuł „Najszybszej rodziny Festiwalu Biegowego”. Mogą w niej wziąć udział trzyosobowe zespoły złożone z rodziców i dziecka lub dwójki dzieci i jednego rodzica. Każde z nich reprezentuje swoją rodzinę na jednym z dystansów: Bieg na 1 km, Życiowa Dziesiątka i Półmaraton, przy czym w najkrótszym biegu musi wziąć udział osoba niepełnoletnia (która ukończyła 13 lat) a dolne granice wieku upoważniającego do startu w Życiowej Dziesiątce i Półmaratonie to odpowiednio 16 i 18 lat. Liczy się suma uzyskanych czasów.

Dla pięciu najszybszych rodzin przewidziano nagrody finansowe a dla wszystkich rzeczowe. By wziąć udział w tej rywalizacji należy zapisać poszczególnych członków rodziny na 10. TAURON Festiwal Biegowy i opłacić ich start a następnie zgłosić drużynę-rodzinę za pomocą specjalnego formularza, który zostanie niebawem uruchomiony. Udział w rodzinnej rywalizacji nie pociąga za sobą dodatkowych opłat – wystarczy opłacić indywidualne starty członków rodziny.

Jest w czym wybierać i każdy członek rodziny znajdzie dla siebie jakiś start. Różne będą dystanse i wysiłek włożony w dotarcie do mety, ale radość z otrzymanego na niej medalu równie wielka. Zachęcamy do rodzinnego przeżywania tych emocji!

KM


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce