Finiszerzy Biegu 7 Dolin przebiegli trzy razy dookoła Ziemi

Opublikowane w pt., 15/11/2019 - 13:40

Policzyliśmy ile kilometrów przebiegliście na dystansach Biegu 7 Dolin i Runek Run, a także ile kilometrów w górę pokonaliście podczas Tauron Festiwalu Biegowego. Te liczby robią wrażenie!

W tym roku, w jubileuszowej edycji krynickiego festiwalu, do dobrze znanych dystansów 35 km, 64 km i 100 km, dodaliśmy 50 mil, czyli 80 km, a także 117 km. A Runek Run, który też biegnie po trasie Biegu 7 Dolin to 22 km.

W sumie do mety wszystkich tych konkurencji dotarło 2 520 biegaczy. Najwięcej w Biegu 7 Dolin na 35 km – 868 zawodników. Najmniej zdecydowało się na najbardziej wymagający dystans 117 km (19 zawodników). Aż 445 uczestników pokonało koronny dystans Biegu 7 Dolin, czyli 100 km. Ultramaratoński Bieg 7 Dolin na 64 km ukończyło 535 biegaczy.

Kiedy każdy z dystansów pomnożyliśmy przez finiszerów i wszystko zsumowaliśmy wyszło nam, że wszyscy razem pokonali 128 203 km! To więcej niż trzy razy kula ziemska na równiku (40 075 km). Średnio każdy pokonał prawie 51 km.

Wraz z wzrostem długości dystansu rosło oczywiście przewyższenie – od 820 metrów w Runku do 4850 m w Biegu 7 Dolin na 117 km. Wszyscy w sumie w górę pokonali aż 5469 km.