Lublin odlicza „dychy do maratonu". Super frekwencja! [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 04/02/2019 - 12:32

Ponad 1100 uczestników wzięło udział w sobotniej Trzeciej Dysze do Maratonu Lubelskiego. Biegano po zmroku, w nocnej scenerii miasta, co dodało imprezie atmosfery.

Sygnał do startu biegacze dostali o godzinie 22:30. Tak jak w ubiegłym roku, bazą miasteczka biegowego były tereny Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w dzielnicy Felin. Limit na pokonanie dystansu wynosił 80 minut, chociaż oczywiście najszybsi zrobili to o wiele szybciej. Trasa do płaskich nie należała. Jeszcze przed 5. kilometrem następował mocny zbieg, z kolei w okolicach 7. kilometra zaczynał się długi podbieg.

Wygrał Artur Kern, halowy rekordzista Polski w biegu na 5000 m (14:09:89), który pokonał w Lublinie dystans w 34:03. Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki - 35:10, a trzeci był Bartosz Ceberak - 35:23.

Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Szmit z czasem 39:59. Tuż za nią uplasowała się zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Pawłowska - 40:47, a podium dopełniła zwyciężczyni krynickiego Irun Runa, Aneta Ściuba z wynikiem 41:34. Biegaczka po raz kolejny udowodniła, że jest bardzo wszechstronną zawodniczką.

Czwarta Dycha do Maratonu odbędzie się 7 kwietnia, już w scenerii dziennej. Cykl ma przygotować biegaczy do najważniejszej imprezy w mieście, jaką jest 7. Maraton Lubelski. Wystartuje on 12 maja, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał ligowych zmagań podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w dniach 6-8 września. Zapisy na Maraton Lubelski, jak i na Festiwal w Krynicy, trwają.