Łukasz Sagan nowym rekordzistą Polski w biegu 48h!

Opublikowane w ndz., 19/02/2017 - 19:07

Przed wyjazdem na 12. Międzynarodowy Festiwal Ultramaratonu w Atenach Łukasz Sagan zastrzegał, że w treningach nie wszystko ułożyło się zgodnie z jego życzeniem. Ale w Grecji nie miało to już żadnego znaczenia.

Zawodnik Salco Sport Team obronił tytuł zwycięzcy sprzed roku i zrobił to w niesamowitym stylu. Nie tylko poprawił własny wynik sprzed roku o 20 km, ale jeszcze zdetronizował Augusta Jakubika, po 17 latach poprawiając jego rekord Polski w biegu 48-godzinnym. Łukasz Sagan dokonał tego wszystkiego z wynikiem 381 km.

Polacy dobrze się spisali także w pozostałych biegach. Małgorzata Karkoszka zajęła piąte miejsce w biegu 6-dniowym. Była drugą kobietą na mecie z rezultatem 620 km.

Zwycięzcą został tu Szwed Johnny Hallneby, który zachował dobry humor i kondycję do końca wyścigu, ale swojej ekipie sprawił nie lada problem z apetytem. 720km wymagało od niego ciągłych posiłków i zapasy kupione na następny dzień, zazwyczaj wykańczał jeszcze w dniu ich zakupu. Wśród pań także triumfowała Szwedka Lena Jensen (647 km).

W biegu 24-godzinnym startowało troje Polaków. Najwyższe miejsce w polskiej ekipie zajął Paweł Żuk, który po pokonaniu 154 km był trzynasty. 27 miejsce w open należało do Natalii Tejchmy (126 km), zaś Wojciech Agiejczyk był 33. (115 km). Bieg wygrał Norweg Jensen Flynn Joar, który wynikiem 243 km poprawił swoją życiówkę z 2011r (237km).

Bez udziału Polaków toczyły się biegi na 1000 mil i 1000 km (!!!). Ten pierwszy wygrał Daniele Alimonti, który ostatnie okrążenie pokonał na sztywnych nogach i zgięty w pół (kliknij grafikę by zobaczyć). Nie przeszkadzało mu to jednak w śpiewaniu i zagrzewaniu się do walki. Uzyskał czas 383 godziny, 34 minuty, 12 sekundy. Ależ osiągnięcie!

Zwycięzcą biegu na 1000km został Słowak Bogi Sandor (303:35:21).

Pełne wyniki imprezy: TUTAJ