ME Skyrunning: Dobre występy Reprezentantów Polski

Opublikowane w śr., 11/09/2019 - 13:55

Za nami druga odsłona Mistrzostw Europy Skyrunning. W tym roku Federacja Skyrunning zdecydowała się podzielić Mistrzostwa na dwa wydarzenia, oba we włoskich Alpach.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy na dystansie ultra, gdzie w ramach Maga Ultra Skymarathon zmierzyli się z 53 kilometrową trasą i ponad 5 tysiącami metrów przewyższeń. Bardzo dobre, 6. miejsce zajęła Natalia Tomasiak., a tradycyjnie podium podzieliły między siebie Reprezentacje Hiszpanii i Włoch.

W kolejny weekend Mistrzostwa odbyły się na dystansach Sky i Vertical. Na tle najlepszych skyrunnerów w Europie dobrze zaprezentowali się Polacy. Krzysztof Bodurka był 12 na dystansie Sky, najmłodszy z naszych reprezentantów, 20 letni Marcin Kubica, dotarł na metę z 23 wynikiem. Na dystansie Vertical Mirosław Witowska zajęła 24 miejsce.

Rywalizacja rozpoczęła się od Verticala, gdzie rywalizowano na dystansie 3,4 km, a do pokonania było 1100 metrów w pionie. Wystartowało 137 zawodników z 20 krajów, a biegacze finiszowali na wysokości 1765 m. n.p.m. Złote medale wywalczyli Włoch Nadir Maguet i Francuzka Christel Dewalle. 24 miejsce wywalczyła Mirosława Witowska.

24. Mirosława Witowska (POL) – 55:28

W sobotę rywalizowano na dystansie Sky. Do pokonania było 31 km / +2600 m, a na starcie pojawiło się 166 sportowców reprezentujących 22 kraje. Na bardzo wymagającej trasie zwycięzcami i złotymi medalistami został Hiszpan Jan Margarit i Denisa Dragomir z Rumunii. Margarit prowadził wyścig mężczyzn od początku do końca i pobił rekord trasy 2:53:57. Wśród kobiet najszybsza Denisa Dragomira również przybiegła na metę z rekordowym czasem 3:23:30.