Nowi Ambasadorzy FB. Maciej Konarski: "Roztańczona busola wesołego okrętu"


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 23:32

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś nowy Ambasador FB – Maciej Konarski.

Przedstawia siebie krótko, acz konkretnie: – Jestem mężem i ojcem, pracownikiem biurowym i, oczywiście… biegaczem! – mówi.

Bo Maciek biega od marca 2015 roku. Sport był początkowo odpoczynkiem po pracy, potem jednak stał się „pasją, podróżą ponad celem i wolnością jak roztańczona busola wesołego okrętu. A na statku bywa też wesoło...” – śmieje się nasz Ambasador.

Pytany o rekordy życiowe, Maciej nie podaje liczb. – Moje „życiówki” to przebiegnięcie 100 km w Biegu 7 Dolin (2017) i pokonanie Iron Runa (2018) na Festiwalu Biegowym w Krynicy, a także ukończenie triatlonu 1/4 IM – mówi.

Rekordy mają dla niego wymiar właśnie taki, bo czasy… – Czasy są ciężkie dla wszystkich, dlatego warto sobie je umilić bieganiem – twierdzi z uśmiechem. Takie jest jego motto.

Ma jeszcze jedno, chyba nawet ważniejsze: „Pomagaj innym”. Maciek chętnie startuje zatem we wszelakich biegach o charakterze dobroczynnym.

A dlaczego chce być Ambasadorem FB? – Bo Festiwal Biegowy to wszystko, co lubią biegacze w jednym miejscu. Nie tylko zawody, lecz także spotkania z przyjaciółmi. Biegasz tylko ultra, wyłącznie maratony, jedynie krótkie dystanse do 10, albo 5 km? W Krynicy spotkasz je wszystkie. To jak Gwiazdka... ale we wrześniu – mówi z uśmiechem Maciej Konarski. – A poza tym... góry są piękne! – dodaje.

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się: