Patryk Zabawa, spełniający marzenia indywidualista. Nowy Ambasador FB


Opublikowane w sob., 02/02/2019 - 23:53

Jak zwykle na początku roku, zakończyliśmy nabór do grona Ambasadorów Festiwalu Biegów. Miło nam zakomunikować, że w roku 2019 nasze barwy będzie reprezentowało ponad 40 nowych miłośników biegania i aktywności fizycznej! Grono Ambasadorów FB powiększyło się do ok. 180 osób!

Abyście ich lepiej poznali, prezentujemy nowych Ambasadorów Festiwalu Biegów. Co dzień-dwa, na podstronie Festiwalu Biegowego w portalu, znajdziecie wizytówkę/sylwetkę jednego z naszych nowych współpracowników.

Dziś nowy Ambasador Festiwalu Biegów – Patryk Zabawa.

Patryk jest członkiem prężnie działającej Gorlickiej Grupy Biegowej, dwukrotnym laureatem Nagrody Burmistrza Miasta Gorlice (2017 i 2018). Sam mówi o sobie, że jest „sportowcem-amatorem każdego dnia z uporem maniaka dążącym do spełnienia marzeń i budowania własnej marki”. – Nie straszne mi żadne bieganie, startuję w zawodach ulicznych na dystansach od 5 kilometrów do maratonu. Uwielbiam też biegi górskie, gdzie mogę podziwiać naturę, wyciszyć się i stoczyć bój z samym sobą podczas zdobywania kolejnych szczytów – deklaruje.

Prywatnie Patryk jest specjalistą ds. marketingu internetowego oraz… szczęśliwym chłopakiem.

Sportową karierę zaczynał na boiskach piłkarskich, gdzie osiągał sukcesy w różnych turniejach. – Mój charakter, to, że jestem indywidualistą, wymusił na mnie, bym spróbował czegoś, w czym sukces zależy tylko ode mnie. Chciałem też zrzucić kilka zbędnych kilogramów – mówi. – I tak właśnie, z końcem 2013 roku, zaczęła się moja przygoda z bieganiem. Na początku biegałem dla siebie, ale po utworzeniu Gorlickiej Grupy Biegowej, w połowie 2016 roku, zacząłem startować w zawodach.

Bieganie jest dla Patryka Zabawy „odskocznią od rzeczywistości, możliwością wejścia w swój własny świat, możliwością wyciszenia się”. – Dzięki bieganiu mogę przekraczać kolejne swoje granice, spełniać marzenia oraz dawać powody do dumy rodzinie, dziewczynie i przyjaciołom – mówi.

Rekordy życiowe Patryka:

  • 1 km –3:08
  • 5 km –19:27
  • 10 km –39:40
  • półmaraton – 1:34:16
  • maraton: 3:37:48

W codziennym i sportowym życiu, nasz nowy Ambasador kieruje się słowami papieża Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

A Festiwal Biegowy to dla niego wydarzenie, na które każdy biegacz czeka z niecierpliwością. – To prawdziwe święto biegania! Najlepsza impreza wśród najlepszych ludzi!

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce