Sztafeta Maratońska dla drużyny Henryka Szosta [WYNIKI]


Opublikowane w ndz., 09/09/2018 - 14:11

Szost Team bezapelacyjnie zwyciężył Sztafetę Koral Maratonu podczas 9.TAURON Festiwalu Biegowego. W składzie zabrakło rekordzisty kraju Henryka Szosta, ale on miał do wykonania kto wie czy nie ważniejsze zadanie.

Gdy Henryk Warzecha, Piotr Broniszewski, Wojciech Rostocki i Szymon Poręba - członkowie grupy Szost Team walczyli na trasie sztafety, rekordzista polski w maratonie wraz z żoną Sarą czekali na biegaczy tuż za metą. Henryk wręczał medale najlepszym maratończykom, co podkreśliło wysiłek włożony w pokonanie trasy.

Po chwili biegowe małżeństwo miało ogromne powody do radości. Team Szost nabiegał wynik 2:50:03, a kropkę nad „i” postawił Wojciech Rostocki.

– Wszystko zależało od tego jak pobiegną koledzy. Na szczęście miałem już wypracowaną pewną przewagę, więc pozostało ją tylko utrzymać do mety. Bardzo się cieszymy. Oczywiście nasza przewaga nie była duża, więc cały czas musiałem uważać – mówił Wojciech Rostocki, który jest też Ambasadorem Festiwalu Biegów.

– Moim zadaniem było powiększać przewagę. Dołożyłem ile dałem radę. Warunki do biegania były idealne. W Muszynie spadł lekki deszcz i nie było za ciepło. Szkoda tylko, że był to samotny bieg… – żałował Piotr Broniszewski, który wystąpił na drugiej zmianie.

Drugie miejsce zajęła drużyna Cross 1, z czasem 2:50:34. Najniższy stopień podium przypadł Zabieganej Rodzinie, z wynikiem 2:56:44. Długość poszczególnych odcinków sztafety wynosiła 10, 10, 10 oraz 12,5 km.

Pełne wyniki: TUTAJ

RZ

Partner Sztafety Maratońskiej:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce