Jak będziemy ćwiczyć w 2017? Naukowcy sprawdzili

 

Jak będziemy ćwiczyć w 2017? Naukowcy sprawdzili


Opublikowane w wt., 03/01/2017 - 08:59

Naukowcy z Georgii od 11 lat badają trendy związane z aktywnością fizyczną i pod koniec każdego roku prezentują, co nas czeka na siłowniach i w klubach.

Swoje przewidywania opierają na ankietach wysyłanych do 24 tys. specjalistów na całym świecie. Niestety nie wszyscy na nie odpowiadają. Po 3 tygodniach od rozpoczęcia wysyłki, naukowcy mogą zaczynać pracę analizując ok. 1800 odpowiedzi.

2017 r. nie przyniesie dużych zmian w popularnych trendach. Drugi raz z rzędu dominującym trendem pozostanie technologia ubieralna, czyli urządzenia, które nosimy na sobie podczas treningów. Zaliczają się do niej wszelkie urządzenia monitorujące pracę organizmu i przebieg treningu. Na znaczeniu ma zyskać tzw. inteligentne szkło czyli np. smart glasses – inteligentne okulary pozwalające śledzić trasę biegu.

Na drugim miejscu w zestawieniu pozostaje trening siłowy bez dodatkowego obciążenia, którego celem jest przyspieszenie metabolizmu i redukcja tkanki tłuszczowej. W 2015 r. Body Weight Training był numerem jeden na świecie.

Trzecie miejsce zdaniem specjalistów, będzie należało do interwałowego treningu o dużej intensywności, który od 3 lat niezmiennie trzyma się czołówki popularności i to wbrew ostrzeżeniom o jego możliwych skutkach ubocznych. Na szczęście tuż za podium uplasowało się korzystanie z pomocy doświadczonych i certyfikowanych trenerów, a na siłowniach, których popularność lekko spadnie, chętniej zwrócimy się o pomoc do trenerów osobistych.

Nowością w zestawieniu i jednocześnie nową inicjatywą jest „Exercise is Medicine®”zakładająca włączenie aktywności fizycznej do metod leczenia bądź zapobiegania chorobom. Lekarze mają nam w 2017 r. częściej sugerować odpowiednią aktywność i traktować ją jak opcje leczniczą.

W porównaniu z poprzednim rokiem na popularności starci trening związany z poszczególnymi dyscyplinami sportowymi. Taki trening opracowany dla młodych tenisistów i baseballistów w 2016 znajdował się na 15. miejscu, teraz wypadł poza pierwszą dwudziestkę. W zestawieniu nie ma już treningów odchudzających dla otyłych dzieci ani popularnego wśród biegaczy treningu mięśni głębokich.

IB

źródło

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce