Trening dla biegaczy na... dachu galerii


Opublikowane w czw., 05/04/2018 - 09:13

Wiosna wreszcie wybuchła. Kto potrzebował silnego bodźca lub choćby pretekstu do podjęcia decyzji o zmianie trybu życia na aktywny – nie ma już wymówek. Trzeba brać się za siebie, zwłaszcza, że biegowy rynek oferuje całą gamę zajęć treningowych, często – co ważne – bezpłatnych.

Do podjęcia aktywności zachęcają m.in. 4Faces i Asics, które wspólnymi siłami organizują w sobotę 7 kwietnia otwarty i właśnie gratisowy trening techniki biegowej połączony z poradami dietetycznymi. Jego dodatkową atrakcją będzie miejsce. Zajęcia odbędą się na… dachu Galerii Północnej w Warszawie.

Gospodyniami pierwszego w tym roku dnia otwartego w strefie Body Center będą: trenerka Asics Frontrunner Weronika Zielińska, była mistrzyni Polski w biegu na 400 m przez płotki oraz dietetyczka sportowa Katarzyna Biłous.

Weronika zaprezentuje m.in. ćwiczenia kształtujące, rozciągające i poprawiające technikę biegu, zaś Katarzyna, specjalizująca się w żywieniu osób uprawiających sporty wytrzymałościowe i siłowe, opowie o podstawowych zasadach odżywiania sportowców-amatorów i będzie służyła bezpłatnymi konsultacjami.

– Głównym celem zajęć w Body Center jest zachęcenie ludzi do podejmowania aktywności fizycznej w świadomy i zrównoważony sposób. Organizujemy w tym celu spotkania ze sportowcami, trenerami i dietetykami, pozwalające zdobyć przydatną wiedzę i wcielić ją w codzienny trening – mówi Paulina Paszczyk, dyrektor 4Faces.

– Aktywność fizyczna pozwala odnaleźć w sobie uśmiech, przegania czarne chmury dnia codziennego i sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Ta inicjatywa tkwi w naszych genach, bo przecież, jak głosi  nasza nazwa, „Anima Sana In Corpore Sano”, czyli „W zdrowym ciele zdrowy duch” – dodaje Daniel Bogacki z ASICS Polska.

Trening na dachu Galerii Północnej rozpocznie się o godzinie 13, podobne spotkania odbędą się też w sobotę o godz. 11 w strefach Body Center 4Faces w Poznaniu (CH Avenida) i Katowicach (Galeria Katowicka). Kolejne zaplanowano w pierwszą sobotę każdego miesiąca.

Więcej informacji i zapisy

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: