W piątek upadły biegowe postanowienia...


Jak spędziliście miniony weekend? Biegając? Jeśli tak, to udało się wam uniknąć ogólnoświatowego trendu. Według statystyk gromadzonych przez popularny serwis Strava, to właśnie 12 stycznia jest dniem, w którym upadają postanowienia noworoczne.

Na szczęście ta sama aplikacja dysponuje liczbami, które pomagają coś z tym spadkiem motywacji zrobić. Początkujący biegacze mogą poszukać towarzystwa. Bieganie z przyjacielem to o 22% większe szanse na sukces, a jeszcze lepiej biegać w klubie.

Nic jednak nie jest tak skuteczne, jak wyznaczanie sobie biegowych celów. 92% użytkowników aplikacji, którzy wyznaczyli sobie jakiś cel, 10 miesięcy później nadal kontynuowało swoją aktywność.

Na wszelki wypadek, biegi należałoby przenieść na rano. Ćwiczący w porannych godzinach są bardziej konsekwentni (o 43%) w swoich postanowieniach. Swoje indywidualne treningi o poranku przeprowadzają m.in. Hiszpanie, Francuzi i Brytyjczycy, którzy biegają o 9:00, godzinę wcześniej robią to Amerykanie, chociaż niewielu mniej wybiera trening o 7:00 Z kolei Niemcy i Brazylijczycy wolą godziny popołudniowe. Najczęściej wybieraną godziną w Niemczech jest 17:00, w Brazylii najpopularniejsza jest 18:00.

Z danych zebranych przez serwis wyłaniają się również ciekawe informacje o biegaczach, którzy w minionym roku zarejestrowali łącznie 136 mln biegów. Razem pokonali 700 mln mil. O ile wśród rowerzystów ogromnym zainteresowaniem cieszył się Tour de France, to biegacze woleli UTMB. Siedmiu na 10 uczestników tego biegu, dzieliło się swoimi statystykami, właśnie w tej aplikacji. Śledzili w niej również poczynania Kiliana Jorneta, zdobywającego Everest.

Biegacze i rowerzyści nie samym treningiem żyją. Myślą też o jedzeniu i piciu. Na podstawie słów zawartych w tytułach aktywności najczęściej myślą o... piwie (102 033 wzmianek). Mniejszą popularnością cieszy się kawa (32 609 wzmianek). Wśród przekąsek króluje pizza (24 788 wzmianek), a zaraz za nią lokują się burgery (20 486 wzmianek).

IB

Źródło: Strava Year in Sport

Polecamy również:


Podziel się: