Wiosna z nordic walking. ZAPRASZAMY NA TRENINGI


Opublikowane w czw., 22/03/2018 - 09:28

Przyszła wiosna! Czas zadbać o swoją formę. A do tego najlepszy jest nordic walking!

Nordic walking (inaczej marsze nordyckie) zdobył wielu entuzjastów i jest dynamicznie rozwijająca się dyscypliną sportu. Można go trenować zawsze i wszędzie bez względu na porę roku i pogodę. Jest dobry dla wszystkich grup wiekowych, dla osób o słabej kondycji fizycznej i wyczynowych sportowców.

"Nordic Walking to chodzenie z kijami, ale nie każde chodzenie z kijami to Nordic Walking" - tym zdaniem rozpoczynam każde swoje szkolenie.

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że nie ma nic prostszego. Wystarczą dwa kijki i do dzieła. Niestety większość osób próbujących tej techniki marszu nie robi tego poprawnie, nie wykorzystuje więc korzyści płynących z prawidłowego treningu Nordic Walking. Na ścieżkach w parkach, na chodnikach i ulicach widzimy wiele osób chodzących z kijami. W większości ich technika jest niestety nieprawidłowa. Noszą kije i stawiają je przed sobą. Nazywam to „wyprowadzaniem kijów na spacer”. Zawsze podkreślam, że „to nie my mamy nosić kije, tylko kije mają nas nosić”.

Systematyczne chodzenie z kijami wpływa na korektę postawy i poprawę ogólnej kondycji organizmu, a także wzmocnienie systemu immunologicznego i zapewnia relaks na świeżym powietrzu. Taki umiarkowany ruch zalecany jest przez lekarzy w profilaktyce wielu schorzeń: osteoporozie, chorobach układu krążenia, nadwadze, czy ogólnie w braku odporności. Marsz z kijami daje możliwość jednoczesnego ćwiczenia całego ciała w odróżnieniu np. od siłowni, gdzie po kolei ćwiczy się poszczególne partie ciała. Maszerując prawidłową techniką Nordic Walking uaktywniamy prawie 90% mięśni całego ciała.

Każdy może spróbować swoich sił z nordic walking!

Dostępnych jest wiele publikacji, filmów, instrukcji, jednak prawidłowe opanowanie techniki Nordic Walking wymaga pomocy instruktora!

Chcesz spróbować czegoś nowego? Lubisz aktywność na świeżym powietrzu? Serdecznie zapraszam na cykliczne otwarte zajęcia Nordic Walking w Warszawie na Bielanach, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Zapewniam nieodpłatnie profesjonalny sprzęt na czas treningu. Zajęcia odbywają się na terenie Lasu Bielańskiego (spotykamy się przed budynkiem CRS Bielany przy ul. Lindego 20) i trwają około 1,5 godz. Zapraszam w każdy wtorek o 18:30. Przyjdź i spróbuj!

Krzysztof Człapski – Ambasador Festiwalu Biegów, wielokrotny mistrz Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy w Nordic Walking, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności Nordic Walking oraz fitness - ćwiczenia psychofizyczne (joga, tai chi, quiqong)


Polecamy również:


Podziel się: