3. Kuźniański Półmaraton Leśny: Jest koszulka, medal to tajemnica


Opublikowane w pt., 06/04/2018 - 11:24

Już 14 kwietnia odbędzie się 3. Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2018. Organizatorzy zaprezentowali już koszulkę startową. Specjalne, przestrzenne pamiątkowe medale pozostaną niespodzianką aż do dnia wydarzenia.

W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę (poprzednie dwie edycje odbyły się w niedzielę). Biegacze będą mieli do pokonania dystans ponad 21 km ścieżkami lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Trasa wiedzie lasami Nadleśnictwo Rudy Raciborskie i posiada atest PZLA.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, mieszczące się pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudami, będą mogły gościć biegaczy. Tu, na Śląsku, las pełni funkcje społeczne, a jedną z nich jest możliwość biegania wśród drzew, utwardzonymi drogami. Smaczku dodaje fakt, że zdecydowana część trasy jest wyznaczona na terenach, które ucierpiały w czasie wielkiego pożaru w 1992 roku. Las odradza się nie tylko w wymiarze przyrodniczym, ale także społecznym – podkreślał Robert Pabian, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Zawodnicy pobiegną asfaltowo-szutrowymi ścieżkami. – Trasa jest malownicza, a jednocześnie bezpieczne – mówił nadleśniczy Robert Pabian. Przypomniał, że huragan, który spustoszył w lipcu ubiegłego roku Kuźnię Raciborską nie dotknął terenu, po którym poruszać się będą biegacze. Jak dodał, trasa jest sprawdzana przed samym biegiem, sportowcy mogą więc czuć się bezpiecznie.

Dla biegaczy, którzy zameldują się na mecie przygotowano także pamiątkowe, przestrzenne medale. Jak zapowiada Michał Fita, z uwagi na ich wyjątkowy kształt i liczne detale, przygotowanie medali wymaga wielkiej precyzji, ale efekt końcowy będzie wart wysiłków. Projekt póki co jest owiany tajemnicą i pozostanie niespodzianką aż do dnia zawodów.

Podczas spotkania prasowego premierowo zaprezentowano za to koszulki techniczne biegu. Wyróżniają się one pełnym nadrukiem i - jak przystało na leśny półmaraton - znajdującymi się na niej liśćmi w soczystym odcieniu zieleni. Jak głosi metka, to koszulka „o sportowym usposobieniu, z przeznaczeniem do pokonywania własnych barier i słabości”.

Uczestnicy otrzymają pakiet startowy i posiłek regeneracyjny. Będzie też profesjonalna rozgrzewka, a o regenerację organizmu po biegu zadba zespół studentów-masażystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Dla najlepszych zawodników w kategorii open przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (18-29, 30-39, 40-49, 50+) otrzymają nagrody rzeczowe. Organizatorzy przewidują także nagrody dla Najlepszego Leśnika i Najlepszej Mieszkanki/ Najlepszego Mieszkańca Gminy Kuźnia Raciborska. Jedyną swego rodzaju pamiątką dla zawodników, ale także kibiców będą sadzonki drzew, które będzie można otrzymać podczas wydarzenia.

W tym roku organizatorzy przygotowali także atrakcję dla miłośników… marszów nordyckich – na miłośników marszów z kijami czeka trasa o długości 10 km. „Dyszka z Kija” to wydarzenie adresowane do osób w każdym wieku, które uprawiają Nordic Walking. Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00. Dla zawodników, którzy najszybciej pokonają leśną trasę o długości 10 km także przewidziano nagrody.

W ubiegłym roku „bieg w czterech porach roku” – hasło najlepiej oddaje kaprysy pogody, z którymi zmierzyli się zawodnicy – ukończyło 155 osób. W tym roku zapisało się już ponad 200 biegaczy. – Mimo niesprzyjającej aury wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Impreza była udana, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – powiedział Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, organizator wydarzenia.

Współorganizatorami biegu są Urząd Miast Kuźnia Raciborska, OSP Kuźnia Raciborska oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Po raz trzeci wydarzenie wspiera firma RAFAMET S.A., która jest nierozerwalnie związana z Kuźnią Raciborską. Specjalne upominki będą czekały także na pracowników firmy, którzy najszybciej zameldują się na mecie.

–To kapitalna impreza na terenie miasta, w którym znajduje się nasza firma! Chcemy uczestniczyć w jego promowaniu również poprzez wydarzenia sportowe tak atrakcyjne jak biegi długodystansowe. Imponuje nam pasja oraz waleczność zawodników, z radością wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia – mówił E. Longin Wons, Prezes Zarządu firmy RAFAMET S.A.

Informacje organizacyjne:

  • Bieg rozpocznie się o godz. 10:00, w sobotę, 14 kwietnia br. przy ul. Tartacznej w Kuźni Raciborskiej. Limit czasu wynosi 3 godziny.
  • Biuro zawodów będzie zlokalizowane na Stadionie Miejskim (przy ul. Kozielskiej 30) i będzie czynne od godz. 7:30 do 9:30.
  • Rajd Nordic Walking wystartuje o godz. 9:00, biuro zawodów będzie czynne od godz. 7:00.
  • Zapisy nadal trwają! Swój udział można zgłaszać pod TYM adresem.
  • Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.
  • Strona imprezy: www.polmaraton-kuznia.pl

mat. pras. / opr. red.

fot. Magdalena Matusik, Adventure Media


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce