3. Siemianowicki Festiwal Świetlików: Biegający początek lata i „Poskromienie Świetlika”


Opublikowane w wt., 15/05/2018 - 08:57

Pierwszy weekend lata to doskonały czas na… poskromienie świetlika. Dla osób, które mają ochotę zmierzyć się z tym tajemniczym zadaniem lub przebiec 5 lub 10 kilometrów w urokliwych okolicznościach przyrody, MK team ma propozycję. W sobotę, 23 czerwca odbędzie się 3. Siemianowicki Festiwal Świetlików, czyli rodzinna impreza biegowa organizowana w Siemianowicach Śląskich w okolicach Stawu Rzęsa. Zapisy trwają do 10 czerwca.

3. Siemianowicki Festiwal Świetlików to dwa biegi główne na 5 lub 10 km, zawody dla dzieci, animacje oraz tegoroczna nowość – eliminacyjny bieg przełajowy pod hasłem: „Poskromić Świetlika”.

Bieg Poskromić Świetlika to eliminacyjny bieg przełajowy. Trasa to urozmaicona pętla o długości około 700 metrów. Najlepsi będą mieli okazję pokonywać ją trzy razy. Mamy trzy rundy, najlepsi i najszybsi w swoich biegach awansują dalej, aż do wielkiego finału.

Taka formuła zawodów wymaga pełnej koncentracji od samego startu aż do mety a także siły i szybkości. Do tego rywalizacja ramię w ramię z rywalami. Z pewnością te zawody dostarczą Wam wielu frajdy i emocji. Zawodnicy na podium otrzymają nagrody finansowe.

Najmłodsi będą mieli do pokonania 200, 400 i 800 metrów.

Festiwal rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Szczegółowy harmonogram imprezy zostanie zaprezentowany wkrótce.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przywitać lato wspólnie z nami w ten nietypowy sposób. Gwarantujemy świetną atmosferę, sportowe emocje, liczne niespodzianki a także nagrody finansowe – zapewnia MK team.

Aktualnie trwają zapisy na biegi. Warto się spieszyć, ponieważ wprowadzony został również limit zawodników (zapisy trwają do 10 czerwca 2018 roku lub do wyczerpania limitu)

Aby zgłosić swój udział w 3. Siemianowickim Festiwalu Świetlików, wystarczy wejść na stronę: www.mkteamevents.pl/swietliki. 

To już druga impreza organizowana w ramach Grand Prix MK team 2018, czyli cyklu organizowanych przez MK team w 2018 roku. W jego skład wchodzą następujące zawody:

  • 4. Parkowe Hercklekoty
  • 3. Siemianowicki Festiwal Świetlików 23.06.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • 4. Siemianowickie Nocne Marki 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • 5. Bieg Mikołajkowy 09.12.2018 r., Katowice

Partnerem biegu jest Siemianowickie Centrum Kultury, a Festiwal Świetlików odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Rafała Piechy.

Więcej informacji: TUTAJ

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce