5. Bieg Chomika: Wielkie serca biegaczy! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 20/07/2018 - 10:33

Kilogramy karmy, żwirku, ale też koce czy obroże, zebrali uczestnicy 5. Biegu Chomika w Warszawie. Wszystko to na rzecz Fundacji Azylu Koci Świat. Bezpłatna, charytatywna impreza nie ustrzegła się kilku wpadek, jednak są one tak naprawdę bez znaczenia. Wydaje się, organizatorzy spadną na cztery łapy. 

W czwartkowy wieczór, w Parku Przy Bażantarni na Ursynowie, biegacze rywalizowali na dystansie 10 km. Tradycyjnie do pokonania mieli sześć okrążeń. Udział w zawodach był darmowy, a „opłatą startową” był udział w zbiórce na rzecz potrzebujących zwierząt.

Tym razem „chomiki” wsparły czworonogi, które czekają na nowego opiekuna. Według relacji organizatorów, beneficjent chyba nie spodziewał takiej pomocy, bo przedstawicielka Azylu Koci Świat musiała... dwa razy przewozić otrzymane dary. Prezenty od biegaczy nie zmieściły się w aucie!

Jedni z tego biegu zapamiętają wielką pomoc, inni problemy logistyczne organizatora. Zupełnie niezawinione - dodajmy. Z powodu wilgoci nie wytrzymała część numerów startowych, które po prostu się rozpadły. Kilka osób w pierwszej chwili nie zostało sklasyfikowanych. Niestety przez brak sponsorów, numery były drukowane na kredowym papierze. Również podczas wysyłania sms-ów z rezultatami doszło do pomyłki i cześć uczestników otrzymało nie swoje czasy. Tylko... czy to jest ważne w tego typu imprezach? 

– Pasja, zaangażowanie, profesjonalizm. Tego trzeciego nam odrobinę tym razem zabrakło, z dwoma pierwszymi trzymamy poziom. Będziemy starali się wyeliminować błędy podczas kolejnej edycji – posypuje głowę popiołem Sebastian Wojciechowski, organizator imprezy.

– Ciesze się, że biegacze po raz kolejny pokazali swoje wielkie serce. Pani Ewa, która przyjechała do nas nie ukrywała wzruszenia – dodaje. I o to chodziło! 

Najszybciej trasę 5. Biegu Chomika pokonali Paweł Czyżkowski z wynikiem 34:03, oraz Zuzanna Bieńczak - 45:15. Zwyciężyli nasi braci mniejsi, podopieczni Fundacji Azylu Koci Świat. Brawo biegacze! 

Zmagania oficjalnie ukończyło 175 osób. Wyniki: TUTAJ

RZ

fot. Adam Dąbrowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce