50+ kilometrów "rycia bani" wokół komina. Andrzej Sujecki najlepszy w zabawie czasu epidemii


Opublikowane w wt., 31/03/2020 - 18:30

Tydzień temu zapraszaliśmy was do udziału w ciekawej, zabawnej inicjatywie biegowej na czas zarazy, wymyślonej przez ludzi ze Stowarzyszenia Leśny Cross. Biegacze z Warmii zaprosili wszystkich siedzących w domu do udziału w wirtualnej rywalizacji pod nazwą Bieg wokół komina.

Bieg wokół komina - rywalizacja na czas zarazy. Super nagroda!

Termin wyznaczono na sobotę, od północy do północy, pełne 24 godziny. Oryginalne nagrody wygrywał ten, kto w ciągu doby przebiegł lub przeszedł najwięcej kilometrów na terenie swojej posesji, nie dalej niż 200 metrów od niej. – Chcieliśmy choć trochę przełamać nudę i strach, które zapanowały wśród nas w związku z epidemią koronawirusa” – powiedział nam Cezary Sepioła.

W rywalizacji wokół umownego komina wzięło udział 17 osób, które przebiegły w sumie ponad 311 kilometrów. Zdobywcą Wielkiej Nagrody w postaci okazałego pucharu, rolki papieru toaletowego i puszki konserwy tyrolskiej został Andrzej Sujecki z Bełchatowa, który udokumentował przebiegnięcie w sobotę 50 km i 280 m.

O nie do końca normalnym charakterze imprezy świadczy jedno zdanie ze wpisu, którym organizatorzy podsumowali swoją „imprezę” na fejsbukowym wydarzeniu: „Nagrodę razem z rezerwacją na tygodniowy pobyt w Tworkach prześlemy pocztą”.

Najlepszą panią w wirtualnych zmaganiach była Mieczysława Nieściór. Jej wynik to 34,3 km. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają „pamiątkowe dyplomy, oficjalnie potwierdzające lekkie rozeschnięcie klepek pod kopułą” (to znowu cytat z podsumowania wydarzenia).

– Szczególne brawa należą się Karolowi Woronce, który pokonał 2,82 km oraz Filipowi Gomulskiemu, który „na spółę” z tatą dał radę przebiec 5,06 km – wyróżnia młodych jeden z pomysłodawców-organizatorów biegowej zabawy i dodaje: – Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim za chęci i udział w tych dziwacznych zawodach i zapewniamy, że nie spoczywamy na laurach: już myślimy nad następnymi wyzwaniami, bo w tych nienormalnych czasach na pewno będą pożądane – deklaruje Cezary Sepioła ze Stowarzyszenia Leśny Cross.

Piotr Falkowski

zdj. fb Bieg wokół komina, Bełchatowska Piętnastka


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce