7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco – ruszyły zapisy


Opublikowane w czw., 12/07/2018 - 11:49

Kolejna edycja imprezy już 1 września na krakowskich Błoniach. Biorąc udział w wydarzeniu można wspomóc najmłodszych potrzebujących – pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Szczegóły w komunikacie prasowym organizatora.

Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup pierwszej sztucznej nerki przeznaczonej dla najmłodszych pacjentów z Małopolski. Zapisz się już dziś!

7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco będzie nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy, jak również dla ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach: Głównym na dystansie 10 km (trasa od Bulwaru Inflanckiego do Al. 3. Maja), Rodzinnym o długości 3,5 km (start i meta: Al. 3. Maja; trasa dookoła Krakowskich błoń), Biegu na Szpilkach na 100 m i biegach dla dzieci. Wszyscy chętni będą mogli również wziąć udział w licznych warsztatach, konkursach i atrakcjach promujących zdrowy tryb życia.

Zapisy na bieg prowadzone są w systemie internetowym na stronie zapisy.sts-timing.pl i trwają do 27 sierpnia. Później w miarę wolnych miejsc uczestnicy mogą zapisywać się również w dniach 31 sierpnia i 1 września w Biurze Zawodów Biegu (na terenie zielonych Błoń, od strony Al. 3.Maja). Również tam prowadzone będą rejestracja i odbiór pakietów startowych. Jeszcze do 15 lipca wysokości opłat startowych dla jednego uczestnika wynoszą odpowiednio: 50 zł w Biegu Głównym, 30 zł w Biegu Rodzinnym, 30 zł w Biegu na Szpilkach.

Dzięki sześciu poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco przekazała już 835 000 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Gdyby nie zaangażowanie m.in. 7 914 biegaczy, którzy wystartowali w poprzednich edycjach biegu i przebiegli łącznie 43 012 km, niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny różnych oddziału szpitala, a także zakup Prodrobota i karetki neonatologicznej „N”.

Dzięki wsparciu uczestników, partnerów i wolontariuszy biegu, dzieci leczą się w przyjaznych warunkach i korzystają z nowoczesnej aparatury.

– Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu zdrowie i życie noworodków i niemowląt z Małopolski, aby przyłączali się do naszego biegu. Pragniemy, aby 1. września na krakowskich Błoniach było z nami jak najwięcej biegaczy, którzy swoją obecnością zamanifestują poparcie dla naszej inicjatywy i pomogą nam w zakupie sztucznej nerki. Każdy, kto dołącza do Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco, to bohater z wielkim sercem i wielką mocą ratowania życia i zdrowia dzieci - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco. 

O ogromnej potrzebie zakupu nerkoserca mówi również prof. Przemko Kwinta, kierownik Oddziału Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Będzie to pierwszy aparat do dializ noworodków i niemowląt w Polsce. Nerkoserce to rodzaj zminiaturyzowanej sztucznej nerki dostosowanej do masy ciała noworodków i niemowląt, która dodatkowo wspiera pracę serca. Służy do dializy, czyli pozwala usunąć nadmiar wody i szkodliwych substancji z organizmu dziecka i jest on niezwykle istotny w intensywnej terapii i ratowaniu życia bardzo małych pacjentów.

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku. Jej celem jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych w obszarach pomocy społecznej, edukacji, ochrony i promocji zdrowia oraz rozwoju społeczności lokalnych. Za swoją działalność została wyróżniona odznaką ”Przyjaciel Dziecka”, tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci”. Organizacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i należy do Forum Darczyńców w Polsce. Więcej informacji www.fundacjatesco.pl

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie jest ważnym ośrodkiem medycznym, edukacyjnym i badawczym; dysponuje 485 łóżkami. Służy dzieciom z obszaru Małopolski i z sąsiednich województw. W 22 oddziałach leczone są dzieci w wieku od noworodka do 18 roku życia. Szpital działa we wszystkich dziecięcych specjalnościach pediatrycznych i chirurgicznych, dzięki czemu Szpital zapewnia największą kompleksowość leczenia. Placówka dysponuje również pełnym spektrum możliwości diagnostycznych i rehabilitacyjnych. Więcej informacji: www.szpitalzdrowia.pla

7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: