8. Bieg Wegański nie tylko dla wegan. Biegaj, kosztuj, pomagaj


Opublikowane w wt., 10/04/2018 - 15:03

Nie ważne co na talerzu, liczy się przede wszystkim głód biegania. Po raz kolejny brzuch w brzuch i ramie w ramię staną obok siebie roślino- i mięsożercy. Wszystko w ramach 8. Biegu Wegańskiego. Zapisy trwają.

Po jesiennej edycji rozegranej na Bulwarach Wiślanych, Bieg Wegański wraca znów w okolice Centrum Olimpijskiego. Uczestnicy zmierzą się na trzech głównych dystansach: 5 km, 10 km oraz w półmaratonie. Trasy prowadzą zielonymi, przełajowymi terenami, położnymi tuż nad Wisłą.

– Bieg Wegański jest organizowany dla wszystkich, niezależnie od preferencji żywnościowych czy wartości etycznych. To jest po prostu świetna okazja, żeby pobiegać w ładnym terenie i smacznie zjeść na koniec. Mamy nadzieję, że nasz poczęstunek będzie smakował – mówi Violetta Domaradzka z Run Vegan, współorganizatorka imprezy.

– Oczywiście zmiana pory roku powoduje, że więcej osób myśli o zmianie diety na bardziej oczyszczającą. Na straganach każdego dnia pojawia się coraz więcej owoców i warzyw. Dostępność produktów jest większa i ceny też są niższe – zachęca Viola.

Zapisy internetowe prowadzone będą do 11 maja. Limit uczestników wynosi 1300 osób, z czego 500 uczestników może wystartować w biegu na 5 km. Drugie tyle pobiegnie łącznie w zmaganiach na 10 km i w półmaratonie. W biegach dla dzieci uczestniczyć może 300 osób.

– Największym zainteresowaniem cieszy się 5 km. Dla wielu osób Bieg Wegański jest pierwszym startem w życiu, lub też jedynym biegiem w roku. Uczestniczą w nim symbolicznie i rodzinnie. Póki co najmniej osób zapisuje się na półmaraton, ale myślę, że frekwencja dopisze. Jest to dobra okazja do popołudniowego biegania nad Wisłą, atrakcyjną trasą – podkreśla Violetta Domaradzka.

W ramach imprezy odbywa się Zabiegany Targ Wegański, podczas którego można spróbować różnych potrwa. NIe inaczej będzie w tym roku. Nowością jest „Kwadranz z....”.

– Chcemy, żeby nawiązywał on do formuły TED (Technologia, Rozrywka i Design - red). Zamiast długich wykładów, chcemy dać przestrzeń osobom aktywnym w temacie zdrowia czy kulinariów. Będą oni mieli 15-30 minut, żeby w krótki i inspirujący temat przekazać ciekawe treści – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Od początku bieg ma wymiar charytatywny i wspiera Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach. Zmiany dystansu albo przeniesienia numeru można dokonać po wykupieniu cegiełki w wysokości 10 zł i wpłaceniu jej na rzecz schroniska.

– To jest duże schronisko, więc jego potrzeby są duże. Staramy się za każdym zrealizować jakiś cel, który ustalamy razem ze schroniskiem. Były już zakup całorocznych bud dla psów, namiotu edukacyjnego dla wolontariuszy, czy miesięcznego zapasu siana dla koni. Wprowadziliśmy te cegiełki, bo kosztuje nas to wiele pracy, żeby po nocach realizować wszystkie zmiany. Stwierdziliśmy, że z naszej pracy powinny skorzystać zwierzaki. Ludzie reagują na to pozytywnie. Czasami wpłacają dwa razy więcej niż w regulaminie – podkreśla Viola.

8. Bieg Wegański odbędzie się 20 maja. Początek zmagań o godzinie 9:00. W ramach zawodów odbędą się biegi dzieci oraz bezpłatny Rodziny Bieg Po Zdrowie, będący okazją do wspólnego biegania i maszerowania. Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej i wiekowej przewidziano wyróżnienia za „Najciekawsze Przebranie” oraz „Wyjątkowy Pies Biegu Wegańskiego” - dla trzech wybranych czworonogów. Zachęcamy!

8. Bieg Wegański w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce