800 chętnych, w Chamonix pobiegnie ok. 250 Polaków. Resztę zapraszamy do Krynicy! Losowanie UTMB 2020 [WYNIKI]


Opublikowane w czw., 09/01/2020 - 23:21

Rok 2020 to rok przejściowy w systemie zapisów na jedną z najbardziej znanych imprez w biegach górskich na świecie - Ultra-Trail du Mont-Blanc we francuskim Chamonix. Przed wprowadzeniem za rok ścieżki kwalifikacyjnej umożliwiającej start pod najwyższą górą Europy bez losowania, w dotychczasowej, "loteryjnej" procedurze obniżono poprzeczkę poprzez zmniejszenie liczby wymaganych punktów. Potencjalni uczestnicy zbierają je w zawodach górskich na całym świecie, m. in. na różnych dystansach Biegu 7 Dolin oraz w Runek Run na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

Chcesz łatwiej wystartować w UTMB? Musisz biegać w imprezach UTMB. Nowe zasady kwalifikacji do Ultra-Trail du Mont-Blanc

W efekcie dostać się na tegoroczny UTMB było dużo trudniej niż zwykle: miejsc nie przybyło, za to chętnych - zdecydowanie tak. Na losowanie uczestników biegów czekało znacznie więcej niż w latach poprzednich również biegaczy z Polski. Przed rokiem było ich około 600, tym razem – o jedną trzecią więcej (niemal 800). Z wyników loterii cieszy się 31 procent z nich.

Prawo startu w biegach OCC 56 km, CCC 101 km, TDS 145 km, UTMB 171 km oraz drużynowym PTL 300 km uzyskało 245 naszych rodaków. Troje pobiegnie dodatkowo w biegu MCC 40 km przeznaczonym dla wolontariuszy imprezy, mieszkańców regionu, przedstawicieli sponsorów i partnerów festiwalu.

Przejrzeliśmy dla Was listę startową UTMB 2020 i poniżej prezentujemy nazwiska szczęśliwców z Polski.

UTMB

W biegu głównym imprezy pod Mont Blanc – UTMB może wystartować 78 Polaków. To 27 procent chętnych, bo aplikację wysłało 284 biegaczy z naszego kraju.

Pewni miejsca mieli - jako przedstawiciele elity z indeksem ITRA wyższym niż 790 (mężczyźni) i 670 (kobiety) punktów ITRA – Marcin Świerc (886) i Kamil Leśniak (827). Obaj już w tym biegu startowali - Świerc nie ukończył w 2019 r., Leśniak zajął miejsca 65 (2014) i 35 (2015), a w 2018 nie ukończył rywalizacji.

Bez konieczności udziału w losowaniu zakwalifikowali się także zawodnicy, którzy po raz trzeci z rzędu aplikowali na UTMB, a w dwóch poprzednich latach nie mieli szczęścia w loterii. Oni stanowią większość pośród polskich uczestników pełnej pętli wokół Mont-Blanc (start i meta w Chamonix). Są wśród nich m.in. Ivo Smolis oraz Marcin Michalec, czołowy zawodnik morderczego Iron Run na ostatnim, 10 TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy. „Maniu” wystartuje w UTMB jak zwykle, czyli w towarzystwie swej nieodłącznej biegowej partnerki Beaty Łopatkiewicz.

Nie miały szczęścia w losowaniu triumfatorki Iron Run na dwóch ostatnich Festiwalach w Krynicy: w loterii na Chamonix przepadły Aneta Ściuba i Krystyna Macioszek. Podobny los spotkał czołowych polskich ultrasów Małgorzatę Pazdę-Pozorską (to jej drugie nieudane podejście, więc za rok ma start gwarantowany) i Artura Kujawińskiego, a także wielokrotną uczestniczkę biegów UTMB Ewę Detko, Jacka Gardenera i Jarka Gonczarenkę.

CCC

Ten ostatni zapewne jednak do Chamonix i tak pojedzie, bowiem jego życiowa partnerka Kinga Kwiatkowska (662 pkt. ITRA) z Salco Garmin Teamu jest – podobnie jak Claudia Chmielowska (ITRA 691) oraz Grzegorz Ziejewski (ITRA 780) - w elicie CCC, biegu na 101 km rozpoczynającego się w Courmayeur.

Na linii startu w tym włoskim mieście może stanąć 65 biegaczy reprezentujących Polskę spośród 258, którzy o to aplikowali, czyli dokładnie jedna czwarta. Szczęścia w losowaniu nie miał m.in. Krzysztof Lisak.

TDS

Najłatwiej było dostać się – jak zresztą co roku – na TDS. Bieg na dystansie 145 km, który w 2018 r. (wtedy po raz ostatni na dystansie o ponad 20 km krótszym) wygrał Marcin Świerc, uchodzi za zdecydowanie najtrudniejszy w palecie UTMB, dlatego też zgłasza się do niego najmniej zawodników, przez co najłatwiej przejść szczęśliwie loterię.

Na linii startu TDS 25 sierpnia 2020 roku w Courmayeur może stanąć 60 (spośród 72 zgłoszonych) biegaczy z Polski. Losująca „sierotka” wyciągnęła nazwiska m.in. Daniela Gajosa i Krystiana Ogłego.

OCC

Najtrudniej za to być wylosowanym do udziału w OCC. W biegu na 56 km ze szwajcarskiego Orsieres chciało wystartować 173 naszych zawodników. Spełni ten cel zaledwie 20 procent, czyli 35 naszych rodaków. W szerokiej elicie teg biegu jest legitymujący się indeksem ITRA 782 pkt. Jacek Cieluszecki, mieszkający w angielskim Bournemouth najlepszy Polak CCC w 2016 roku (zajął 91 miejsce).

PTL

2 polskie zespoły (a zatem 6 zawodników) staną na starcie PTL drużynowej wyprawy po rejonie Mont-Blanc na dystansie 300 km. Do tego biegu losowania nie ma, do udziału w nim kwalifikuje specjalne jury na podstawie doświadczenia wysokogórskiego i biegowego cv.

Organizatorzy nie mogli odmówić drużynie Beer Runners złożonej z Mariusza Bartosińskiego, Jarosława Haczyka i Eligiusza Olszewskiego. Dwaj ostatni ukończyli PTL już 3 razy (Olszewski ma na koncie także jeden start nieudany), Bartosiński raz, w ubiegłym roku. Teraz powtarzają skład sprawdzony w 2019 r.

W drugim biało-czerwonym zespole na PTL – kobieta! To się jeszcze nie zdarzyło. W zakwalifikowanym do udziału przez jury zespole Cat’s paws jest Anna Piasecka-Wszoła, a jej partnerami w 300-kilometrowej wyprawie biegowej po Alpach będą Kazimierz Chłopek i Bartłomiej Wower.

O prawo startu starały się jeszcze dwie nasze drużyny, ale Brita Polska w składzie: Leszek Kopczyński, Daniel Milewicz i Marek Szramowiak oraz TMT Poland (Miłosz Pasiecznik, Tomasz Pawłowski i Tomasz Sadowski) nie uzyskali „błogosławieństwa” organizatorów.

A my mamy propozycję nie do odrzucenia dla – dziś czującej zapewne lekki zawód – ponad 550 biegaczy, którzy nie zostali wylosowani do udziału w biegach u stóp najwyższej góry Europy. Zapraszamy w dniach 11-13 września 2020 r. do Krynicy na 11 TAURON Festiwal Biegowy.

Do wyboru biegi długie i krótkie z kultowym w polskich imprezach górskich Biegiem 7 Dolin na 100 km i jego krótszych wariantach. Tu rozczarowanie wam nie grozi. Krynickie biegi nie mają limitu liczby uczestników, nie ma też losowania – startuje każdy, kto się zgłosi i opłaci start!

ZAPISY trwają! Zapraszamy!

PROGRAM 11 TFB

REGULAMIN


POLACY NA LIŚCIE STARTOWEJ UTMB 2020

UTMB 171 KM (78/284 = 27%) 

ŚWIERC Marcin
LEŚNIAK Kamil
BADOWSKI Jerzy 
BĘBENEK Marcin
BEDNARCZYK Jacek
BOBIN Tomasz
BOGACKI Andrzej
BROLL Rafał
CICHOWSKI Grzegorz
CIURASZKIEWICZ Andrzej
CWIKLEWSKI Łukasz
DOMIN Tomasz
DYBOWSKI Piotr
DŻUGAN Witold
FUNKA Andrzej
GOLEC Rafał
GORZOCH Justyna
GROCHOWSKI Wojciech
GRZESZCZUK Wojciech
JACHYM-DREWNIAK Joanna
JAWORSKI Piotr
JUCHA Michał
JUSIŃSKI Robert
KACZYŃSKI Artur
KIDAWA Aleksander
KOTKOWIAK Emilia Aleksandra
KOTWA Arkadiusz
KOWALCZYK Grzegorz
KOWALSKI Andrzej
KRUK Sławomir
KUDLA Jarosław
KUNICKI Konrad
LAJTAR Krzysztof
LEKKI Jerzy
LEWANDOWSKI Robert
ŁOPATKIEWICZ Beata
MALINOWSKI Łukasz
MARGAS Grzegorz
MICHALEC Marcin
MIKA Andrzej
MIREK Grzegorz
MÓJTA Grzegorz
MOSKALIK Tomasz
MOWNY Adam
MRÓZ Marcin
NIEZGÓDKA Tomasz
OLAWIŃSKI Karol
OLECHNOWICZ Robert
PADEWSKI Artur
PAJDOSZ Rafał
PASZKIEL Artur
PIGŁOWSKI Dawid
PLOCH Sebastian
PORĘBSKI Dariusz
SKOWRON Radosław
SMOLIS Ivo
STASZEWSKI Piotr
STAWSKI Dariusz
STYKOWSKI Sławomir
ŚWIDERSKI Krzysztof
SZABLICKI Aleksy
SZAFRANIEC Artur
SZCZEPANSKI Andrzej
SZCZOTKA Łukasz
SZOPA Marek
SZOTOWICZ Sebastian
TOMASZEWSKI Rafał
TOPOLSKI Piotr
UGOREK Jarosław
WILK Jacek
WOLANIN Tomasz
WOLNY Zdzisław
WYCIŚLAK Grzegorz
WYROBA Wojciech
WYSOKIŃSKI Jerzy
ZAJĄC Adam
ZATORSKI Marcin
ŻUŁAWIŃSKI Jakub


TDS 145 KM (60/72 = 83%)

ADAMETZ Rafał
BARANOW Tomasz
BODASZEWSKI Łukasz
BRUS Marcin
CHMIELEWSKI Dominik
CHOMONT Robert
CIECHANOWSKI Bartłomiej
CIESIELSKI Maciej
CIURASZKIEWICZ Konrad
CZADO Waldemar
DUDEK Bartłomiej
DUDZIK Robert
FRANKOWSKI Michal
GAJOS Daniel
GALA Grzegorz
GORGOL Tomasz
GOŁĘBIOWSKI Piotr
HOŁUJ Łukasz
HYSKI Mateusz
KAMIŃSKI Łukasz
KŁOPOTOWSKA Beata
KOŁODZIEJ Mariusz
KORZHUN Aliaksandr
KRAKOWIAK Łukasz
KRET Kinga
KRZYSZTOFIK Marcin
KWASNIK Błażej
KŁOPOTEK Marcin
LEGOWSKI Jakub
LISIECKI Tomasz
MAKOWSKA Anna
MAKOWSKI Maciej
MALEK Andrzej
MARCINISZYN Agnieszka
MIELCZAREK Dawid
OCHOTA Rafał
OGŁY Krystian
OKIENCZUK Radek
PĄCZKA Przemysław
PODLES Robert
PODRAZA Mariusz
PRZYJEMSKI Artur
RACZAK Maciej
RAJTAR Zbigniew
SEK Maciej
SKRABA Michał
SLEZIAK Maciej
SMÓŁKOWSKI Marcin
SOBOCIŃSKI Karol
SOCHACKA Katarzyna
SUM Łukasz
SWALDEK Konrad
SZMYT Maciej
SZYDŁOWSKI Jacek
SZYSZKOWSKI Rafał
TIMOFIEJUK Paweł
TURIF Jarek
WIĘCKOWSKI Mariusz
WIŚNIEWSKI Artur
WIŚNIEWSKI Paweł


CCC 101 KM (66/258 = 25%)

ZIEJEWSKI Grzegorz
CHMIELOWSKA Claudia
KWIATKOWSKA Kinga
ADAMSKI Krzysztof
ANTOSIAK Tomasz
BARAŃCZAK Kamil
BARTOLIK Piotr
BARTOSIEWICZ Adam
BIENIEK Grzegorz
BUŁA Robert
CHOMIAK Katarzyna
CICHOWSKA Joanna
CISKI Piotr
CZERWINSKI Grzegorz
DĄBEK Paweł
DEMYDA Michał
FELUCH Krzysztof
FRĄCKOWIAK Jacek
GAJDA Jan
GINTER Grzegorz
GOLA Radosław
GULCZYŃSKI Tomasz
GUMULIŃSKI Jakub
JALOWSKI Andrzej
JĘDRASZEK Alicja
KAMINSKI Wiesław
KLAR Michał
KORUS Marek
KRAWCZYK Włodzimierz
KRÓTKI Stanislaw
KUBIAK Bartłomiej
KUŚ Jakub
KWAŚNIEWSKI Krzysztof
KWIATKOWSKI Paweł
KWIATKOWSKI Przemysław
ŁĘGOWSKI Łukasz
LICHOTA Tomasz
ŁYSIO Tomasz
MAJEWSKA Anna
MARS Maksymilian
MELNYK Iwan
MIKUĆ Jerzy
MOREVA Daria
NADROWSKI Piotr
NALEPKA Adam
NIEDŹWIADEK Kamil
NOWAK Bartłomiej
OSIKOWSKA Teresa
PAKUŁA Tomasz
PAWLAK Maciej
PIETRUSZCZAK Agnieszka
PIETRZAK Jan
RAMOTOWSKI Marcin
REAUD Julien
RECHUL Karolina
SIKORA Michał
SOBIERAJ Grzegorz
SOKALSKI Grzegorz
STROCZYŃSKI Paweł
SYNOWIEC Grzegorz
SZYMCZYK Tomasz
TOKARZ Robert
TREGUB Igor
WARSKI Patryk
WOJEWODA Michał
ZUGAJ Bartek


 


OCC 56 KM (35/173 = 20%)

CIELUSZECKI Jacek
BARTOSZEK-KUNECKA Joanna
FRISZ Jakub
GAC Cezary
GAJDA Sebastian
GONCHAROV Andrei
HAYLES Monika
HINC Janusz
JAKUBIEC Aneta
JAKUBIEC Maciej
KIERSKI Dariusz
KOCIOŁEK Witold
KORZENIOWSKA Anna
KRÓL Łukasz
KSIĄŻEK Leszek
KUNECKI Norbert
ŁUCZAK Marcin
MERDA Dagmara
MICHALAK Maciej
MLECZKO Marek
MORAWSKI Filip
MURAWSKA Joanna
NIEZGODA Miłosława
NOWAK Karol
PIERZCHALSKA Julia
PIOTROWSKI Marcin
PRZEBINDA Anna
PRZYLUDZKI Janusz
RADOŁA Błażej
RUDZKI Tomasz
SARBINOWSKI Waldemar
SOBIERAJ Aleksander
SZAŁAŚNY Piotr
SZYMELFENIG Gabriela
WAGNER Ewa


PTL 300 KM

"BeerRunners"
BARTOSIŃSKI Mariusz
HACZYK Jarosław
OLSZEWSKI Eligiusz

"Cat's paws"
PIASECKA-WSZOŁA Anna
CHŁOPEK Kazimierz
WOWER Bartłomiej


MCC 40 KM

BIELECKI Krzysztof
CLAPHAM Monika
RACZYŃSKA Sylwia


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce