Gdynia, Poznań, Wrocław, Kraków, imprezy OCR i ultra... [ODWOŁANE BIEGI]

 

Gdynia, Poznań, Wrocław, Kraków, imprezy OCR i ultra... [ODWOŁANE BIEGI]


Opublikowane w wt., 10/03/2020 - 19:21

We wtorek (10 marca) premier rządu Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Dotyczy to też biegów, w którym miałoby wystartować więcej niż 999 uczestników.


WPIS AKTUALIZOWANY - ZAINSTALUJ BEZPŁATNĄ APLIKACJĘ Festiwal Biegów - Bieganie 365 I BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Koronawirus torpeduje wydarzenia biegowe w kraju i na świecie. W tym tekście postaramy się na bieżąco informować o odwoływanych biegach.

POLSKA

Wraz z pojawieniem się pierwszego potwierdzonego przypadku w naszym kraju, także w Polsce rozpoczęło się odwoływanie biegów. Pierwszy poinformował o tym 13. PKO Półmaraton w Poznaniu. Bieg odbędzie się 17–18 października lub dopiero za rok.

Także w czwartek organizatorzy Biegu Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim, który miał się odbyć w nadachodzący weekend, zdecydował się przełożyć imprezę.

Także zaplanowany na 8 marca Bieg Kobiet w Łazienkach Królewskich w Warszawie został odwołany.

Kolejna impreza odwołana, tym razem w Lubuskiem, gdzie pojawił się pierwszy zarażony koronawirusem w kraju:

Fundacja Sportu w Lublinie, która organizuje "Piątkę na LUZ-ie" poinformowała, że planowany na 28 marca bieg po lotnisku odbędzie się w innym terminie.  

"Nie odwołujemy imprezy, a jedynie przekładamy ją w czasie. Niezwłocznie, jak to będzie możliwe ogłosimy nowy termin i wznowimy zapisy. Osoby, które już zapisały się na bieg, a nie będą mogły w nim uczestniczyć ze względu na zmianę terminu wydarzenia, otrzymają zwrot opłaty startowej."

- napisali na Facebooku. 

Najważniejszym i największym odwołanym biegiem w Polsce są mistrzostwa świata w półmaratonie w Gdyni, planowane na 29 marca. Organizatorzy taką decyzję podjęli w piątek o godz. 15. Zawody, w których mogło pobiec nawet 30 tys. zawodników przełożono na 17 października.

Kolejna zła wiadomość to odwołany 56. Cross Ostrzeszowski, najstarsza impreza biegowa w kraju. Miała odbyć się 29 marca. Być może uda się ją rozegrać jesienią. 

Po decyzji rządu o odwołaniu imprez masowych, kolejne biegi zmieniają terminy - 21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego został przeniesiony na 8 listopada 2020 roku.

Kolejna impreza to:

Planowany na 22 marca Bieg im. Andrzeja Gmiturka także został przeniesiony. Ma odbyć się w czerwcu. 

Kolejny duży bieg, który został przełożony to 47. Maraton Dębno, podczas którego rozgrywane są mistrzostwa Polski kobiet na królewskim dystansie. Impreza odbędzie się jesienią.

 

Przełożony na późniejszy, ale jeszcze nieznany termin został także planowany na 15 marca Myślenicki Bieg Uliczny w ramach Tour de Małopolska. Szczegóły w obszernym komunikacie organizatora - TUTAJ. Podobnie mają się sprawy z 4. Biegiem Wiosna w Rozwadowie, zaplanowanym na 22 marca.

Kolejny duży odwołany bieg - a dokładniej przeniesiony na inny termin - to 13. PKO Półmaraton Rzeszów:

"W związku z dzisiejszą decyzją Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w całej Polsce, informujemy, że 13. PKO Półmaraton Rzeszowski NIE ODBĘDZIE się w dniu 5. kwietnia 2020 r. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COIVID-19. Jako organizatorzy dbając o zdrowie zawodników i kibiców jesteśmy zmuszeni przełożyć imprezę z przyczyn niezależnych od nas. W niedługim czasie poinformujemy o nowym terminie 13.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Opłaty startowe, które ponieśli zawodnicy automatycznie zostaną zaksięgowane na nową datę biegu. Jeżeli biegacz nie będzie mógł wystartować w nowym terminie 13.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego, będzie miał możliwość za darmo zapisać się na jeden dowolny bieg organizowany przez Stowarzyszenie Rzeszów Biega w 2020 lub 2021r. Istnieje również możliwość zamiany zawodnika. W takich przypadkach prosimy o informacje na maila: run.rzeszow@onet.pl.

Wszystkich zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość."

Dwa biegi odwołano w Bydgoszczy - Bydgoszcz na start (planowany na 18 kwietnia) i Bydgoski Bieg Urodzinowy (19 kwietnia). 

DOZ Maraton Łódź także przegrał z wirusem i nie odbędzie się 19 kwietnia. Nowy termin to 20 września. Opłaty startowe automatycznie są przepisywane na nowy termin. Jeżeli ktoś jednak nie może wziąć udziału w DOZ Maratonie we wrześniu, może ubiegać się o zwrot wpisowego. Rezygnację z udziału w biegu wraz ze wskazaniem numeru transakcji wygenerowanego podczas wnoszenia opłaty (numer widoczny w panelu Zawodnika w zakładce płatności) oraz numeru rachunku bankowego do zwrotu należy wysłać na adres e-mail stowarzyszenie@pelion.eu

Jeden z największych biegów na 10 km Recordowa Dziesiątka w Poznaniu, zaplanowany na niedzielę 15 marca, został odwołany przez miasto - taką decyzję podał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania (więcej informacji).

Także w środę informację o przełożeniu biegu podali organizatorzy Niebieskiej Fali. Zaproponowali start w innym terminie (17 czerwca), bieg wirtualny lub zwrot opłaty startowej.   

Odwołany został Gdańsk Maraton. Impreza nie odbędzie się w 2020 r. Zarejestrowane osoby otrzymają zwrot opłaty startowej.

W planowanym terminie 22 marca nie odbędzie się także 17. Krakowski Półmaraton Marzanny. Bieg został przeniesiony na 30 sierpnia.

Polski Związek Lekkiej Atletyki podjął decyzję o zawieszeniu organizacji wszystkich imprez kalendarzowych związku oraz wstrzymania wyjazdów naszych zawodników na zagraniczne akcje szkoleniowe i startowe. Decyzja wchodzi w życie z dniem 10 marca do odwołania. PZLA rekomenduje organizatorom, aby wszystkie imprezy lekkoatletyczne również zostały odwołane.

92. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Kwidzynie zostały przeniesione na 28.11.2020 r.. Do chwili zamknięcia zapisów, chęć startu wyraziło blisko 240 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych.

Nowy termin imprezy będzie miała także zaplanowana pierwotnie na 15 marca Wrocławska Dycha.

Wizz Air Katowice Half Maraton zapewnia, że trzyma rękę na pulsie i będzie reagował na bieżąco, a impreza jest zaplanowana na 23 maja. Na razie odbywa się zgodnie z planem. W Katowicach nie odbędzie się najbliższa edycja Panewnickiego Biegu Dzika (15 marca).

 

Kolejna odwołana impreza to Półmaraton Ślężański na Dolnym Śląsku. Bieg ze startem w Sobótce został przeniesiony z 15 marca na 24 października.

Odwołane zostały zawody Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych 2020 (14 marca).

I Ty Możesz Być Wielki, organizator Biegiem na Bagry 6. (19 kwietnia) poinformował o odwołaniu imprezy. Do 20 kwietnia podejmie też decyzję, czy dojdzie do skutku 8. Bieg Swoszowicki (24 maja).   

Decyzją Burmistrza Dzielnicy Ursynów bieg Ursynów Nocą z cyklu Szybkiego Mózgu nie odbędzie się 11 marca. Impreza zostanie przełożona. Wniesione opłaty startowe zostają przeniesione na nowy datę biegu. 

Organizator podjął decyzję o odwołaniu imprezy 8. Bieg Flagi w Warszawie zaplanowanej na 2 maja 2020 r.. Wpłacone pieniądze za wpisowe mają być sukcesywnie zwracane na konta bankowe wpłacających.

"W świetle ostatnich wydarzeń zdecydowaliśmy się nie otwierać zapisów na kolejny Bieg Truskawki. Termin imprezy 31 maja na razie utrzymujemy. Monitorujemy sytuację i poinformujemy o dalszych szczegółach tylko, jeśli będziemy mieć przekonanie, że organizacja biegu będzie możliwa i całkowicie bezpieczna."

Termin 4. Biegu o Złotą Podkowę Kasztanki Marszałka w Sulejówku zmieniony z 22 marca na 28 czerwca 2020 roku.

3. Bieg Korczaka w Policach z planowanego terminu 4.04.2020 zmienił na 20.06.2020 roku. 

W Łódzkiem na nową datę czeka IV EduRun (planowany na 12 marca). Terminy zmieniły imprezy: Bieg dla Zapylaczy w Rogowie (z 22 marca na 9 sierpnia), 3. Półmaraton Wielkanocny w Kamieńsku (z 11 kwietnia na 25 lipca), a Aleksandrów ecoRUN został anulowany. Odwołany został także Zelowski Szus o Czółenko, który był planowany na 15 marca. 

4 kwietnia nie pobiegną też w Łodzi podczas 4. Biegu Charytatywnego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski. "Z przykrością informujemy, że z uwagi na zwiększającą się w Polsce liczbę zachorowań na wirus SARS-Cov-2 musimy odwołać bieg". 

Radunka Run planowany na 21-22 marca został przełożone, ale nie ma jeszcze nowej daty.

Perły Małopolski, które miały odbyć się 5 kwietnia w Skale zostaną zorganizowane w innym terminie. Organizatorzy zdecydowali, że zawodnicy, którzy uiścili opłatę startową, będą automatycznie przeniesieni na nowy termin imprezy. 

7. Harpagańska Dycha (22 marca) w Sosnowcu też odbędzie się w nowym terminie - tuż przed wakacjami lub przed ich końcem. Organizatorzy nie zamierzają zwracać oplat startowych, gdyż "wszystko mamy zakupione, a sytuacja nie jest zależna od organizatora". 

Tego samego dnia miała odbyć się Pyrzycka Szybka Dycha, ale organizatorzy też szukają nowego terminu. "Jeśli nie możemy pobiegać razem w Pyrzycach 22 marca, chcemy abyście w tym dniu pobiegali indywiduanie w swojej okolicy. Wszyscy wiemy, że bieganie jest zdrowe i podwyższa naszą odporność" - napisali na facebooku.        

Prezydent Grudziądza zdecydował odowłać tegoroczną edycję Półmaratonu Grudziądz - Rulewo śladami Bronka Malinowskiego. 

Sobotnia Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich zmieniła termin. Organizatorzy wierzą, że da się ją rozegrać już 4 kwietnia.

W ten weekend (14-15 marca) nie będzie także inauguracji Dziwnowskiej Ligi Biegowej.   

Nowy termin edycji wiosennej 6.Grand Prix BiegamBoLubię LASY to 17.05.2020 (przełożone z 19 kwietnia), a zapisy ruszą 16.04.2020 o godzinie 17:30.

Z kolei organizatorzy Kuźniańskiego Półmaraotnu Leśnego Rafamet nie wcześniej niż w połowie kwietnia podadzą nową datę. Zapewniają, że zwrócą oplatę startową osobom zainteresowanym.

16. 25-tka Świętokrzyska nie odbędzie się 21 marca. Podobnie jak 5. Maraton Pieszy Przedwiośnie. Na razie nie ma nowych terminów tych imprez.  

Także duży bieg (ponad 1000 zapisanych chętnych) Pabianicki Półmaraton poinformował o przełożeniu imprezy. 

"Trwaliśmy do ostatniej chwili chcąc tak jak Wy, aby Półmaraton się odbył. To dla nas wyjątkowa jubileuszowa edycja. Ostatnie dni były dla nas dość ciężkie. Przyniosły serie informacji o rosnącej liczbie osób zarażonych koronawirusem, o podejmowanych przez władze decyzjach, które mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się choroby na terenie naszego kraju". 

Uwzględniając komunikat Rady Ministrów o odwołaniu imprez masowych w Polsce, komunikat Wojewody Łódzkiego oraz szereg zarządzeń i rekomendacji postanowiliśmy podjąć decyzję o zmianie terminu X Pabianickiego Półmaratonu
Proponowany nowy termin Półmaratonu podamy w najbliższym czasie. Wiemy, że nowy termin być może nie będzie dla wszystkich dogodny dlatego będziemy zwracać wpisowe (po ustaleniu nowego terminu)."
 

- napisali organizatorzy,

 13. Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland z daty 19 kwietnia przesunięto na 11 października 2020 r..

Nowy termin ogłosił też 34. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. Zamiast 22 marca odbędzie się 18 października 2020. 

Bieg Śnieżnej Pantery miał odbyć się 28 marca. Impreza została przekształcona w bieg wirtualny.

"Nasze zdrowie i spokój są najważniejsze, a ja nie chciałabym na nikim wymuszać pojawienia nie na imprezie tylko dlatego, że nie jest masowa. To nie oznacza, że nie stwarza potencjalnego zagrożenia. Mamy rodziny, dzieci, partnerów, rodziców, dziadków. Po co kusić los. Minimalizujmy ryzyko ile się da. Pięknie piszecie, że cel Pantery i tak został już osiągnięty - to prawda! Zebraliśmy dla Sekcji Babiogórskiej GOPR Beskidy ponad 7500 zł! To był nasz najważniejszy punkt programu. Bardzo Wam dziękuję!"

- podkreślała organizatorka.

Safari. Bieg i Spacer o Puchar Białego Lwa z 26 kwietnia został przełożony na 7 czerwca.

Survival Race także przekłada imprezy - Wrocław na 12-13 września, a Poznań na 26-27 września.

Kolejny przełożony bieg to 8. Półmaraton Jeleniogórski. Nowa data to 27 września 2020. "Wszystkie opłaty startowe zostają automatycznie przeniesione na ten termin. Pamiętajcie - bieg nie jest odwołany. Z przyczyn od nas i od nikogo niezależnych zmieniamy termin. W szczególnych sytuacjach proponujemy przeniesienie opłaty startowej na Bieg Niepodległości, na dowolny bieg cyklu RWSB 2020, na 3. Ultra Sowę czy przekazanie pakietu startowego innej osobie." - informują organizatorzy.

Biegi w Szczawnicy, na których są zaplanowane są mistrzostwa Polski w biegu górskim na długim dystansie podało 2 warianty rozegrania imprezy. Zawody zostaną rozegrane w zaplanowanym terminie (25.04) przy szczególnych środkach i procedurach bezpieczeństwa lub zostaną przełożone na 14 listopada. Ostateczna decyzja zapadnie do 25 marca.

Leśne Run na Warmii i na Śląsku także przełożone.

 

4 marca nie dojdzie do skutku Red Bull Tura w Zakopanem. Zawody na Kasprowy Wierch zostały odwołane.

Trzy imprezy odwołano w gminie Jastrowie

Duża impreza - Ekiden też zmienia termin z powodu koronawirusa. Organizatorzy zapewniają, że szybko podadzą nową datę sztafet, które miały odbyć się 18-19 kwietnia.

 

Na 11 listopada został przełożony planowany na 22 marca 46. Cross Żagański. Impreza została połączona z Biegiem Niepodległości:

"Jesteśmy przeciwnikami paniki, która obecnie przetacza się przez internet i jest podkręcana przez niektóre media. Ale nie możemy przejść obojętnie wobec przypadków zachorowań oraz komunikatu wydanego przez Minister Sportu, panią Danutę Dmowską-Andrzejuk" 
(...) postanowiliśmy w tym roku wyjątkowo połączyć dwie imprezy – Cross Żagański oraz Bieg Niepodległości i ten wspólny bieg odbędzie się 11 listopada 2020 roku, jako bieg przełajowy na oryginalnej trasie Crossu na terenie Muzeum Obozów Jenieckich.
Zaznaczamy to wyjątkowy powód, wyjątkowa decyzja i wyjątkowa fuzja – JEDNORAZOWA, nie na stałe!

- wyjaśniają organizatorzy.

Nie dojdzie do skutku także planowany na 4 kwietnia 8. Bieg "Pamiętaj z Nami" w Krakowie. Szczegóły w komunikacie organizatora - TUTAJ.

W planowanym terminie nie odbędzie się 19. PZU Cracovia Maraton, który wedle doniesień Przeglądu Sportowego i naszych nieoficjalnych informacji ma gościć Mistrzostwa Polski w Maratonie mężczyzn:

W związku z występowaniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, biorąc pod uwagę wytyczne oraz zalecenia władz centralnych i regionalnych, podjęta została decyzja o przeniesieniu organizacji 19. PZU Cracovia Maraton na jesień 2020 roku. Trwają ustalenia odnośnie nowego terminu wydarzenia. O szczegółach poinformujemy w przyszłym tygodniu.

- wyjaśniają organizatorzy w komunikacie.

Ostatnie biegi sezonu odwołali organizatorzy Grand Prix City Trail. Zawody we Wrocławiu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy nie odbędą się. 

Wymuszone zmiany terminów dotykają także imprezy ultra. Na 26 września przeniesiony został Ultra Pazur w Cieszewie (impreza wiosenna zostanie połączona z edycją jesienną), a z 27-28 marca na 24-25 lipca Duch Pogórza w Dubiecku.

Zmieni się także termin Sztafety Górskiej w Kudowie-Zdroju:

"Uważamy, że biegi górskie nie są sportem wysokiego ryzyka jednak sam przyjazd tak dużej ilości osób do jednego miejsca oraz kontakt z taką dużą grupą jest już dużym ryzykiem, którego my nie możemy podjąć, a nawet dzisiejsze rozporządzenia m.in. czeskiego rządu nie daje nam takich możliwości. Szukaliśmy najkorzystniejszych rozwiązań w związku z diametralnie pogarszającą się sytuacją, która spowodowana jest koronawirusem ale w dniu dzisiejszym podjęliśmy decyzję o PRZEŁOŻENIU terminu imprezy jaką jest Sztafeta Górska. Wpływ na tą decyzję mają sugestie i rozporządzenia instytucji polskich i czeskich, bez których nie mamy możliwości zorganizowania tej imprezy. Wspólnie z władzami miasta jak i dyrekcją Parku Narodowego Gór Stołowych przyjęliśmy wstępnie trzy możliwe terminy zorganizowania Sztafety Górskiej - jeśli sytuacja się nie pogorszy. Są to następujące daty:
-30-31 maja 2020
-29-30 sierpnia 2020
-końcówka października 2020
Zaznaczamy - nie odwołujemy imprezy, przenosimy ją na inny termin. Nastawiamy się wariant pierwszy ale w przypadku gdy sytuacja z koronawirusem będzie się pogarszać będziemy rozważać wariant 2 i 3. Ostateczną decyzję podejmiemy minimum 30 dni przed organizacją imprezy (tj do 25 kwietnia 2020 roku) Jeżeli decyzja zostanie podjęta wcześniej - niezwłocznie będziemy Was o tym informować"

- informuje organizator.

Nie odbędą się także biegi w Beskidzie Wyspowym:

Do końca marca zawieszone zostaną biegi cyklu parkrun.

Na 22-23 sierpnia została przełożona impreza 100 Miles of Beskid Wyspowy (z 1 maja). Organizatorzy zdecydowali się także odwołać drugą ze swoich imprez - Mogielica Trail (październik). 

Na jesień zostały przeniesione planowane na kwiecień wydarzenia Runmageddonu we Wrocławiu i Krakowie. Szczegóły TUTAJ.

Odwołane została Salamandra Ultra-Trail (opłatę startową można przenieść na jesienne Piekło Czantorii lub uzyskać 50% zwrot), a także Wings for Life World Run w Poznaniu, ale też w pozostałych 12 lokalizacjach biegu.

Odwołany został GWINT Ultra Cross (planowo 24-25 kwietnia).

Nowy termin będzie miał 11. Bieg Raszyński, a w Grand Prix Warszawy zawieszono rozegranie marcowego etapu cyklu.

Zmianę terminu imprezy rozważają gospodarze Biegów w Szczawnicy:

"Na ten moment przewidujemy dwa możliwe scenariusze:
▪️biegi obędą się zgodnie z harmonogramem w kwietniu, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności i po wdrożeniu specjalnych procedur bezpieczeństwa przygotowanych wspólnie z instytucjami decyzyjnymi
▪️wydarzenie zostanie przeniesione na 14 listopada 2020 roku (to pierwszy bezpieczny - realny termin, niekolidujący z innymi dużymi imprezami)

Ostateczną decyzję podejmiemy 25 marca 2020 roku, po przeanalizowaniu sytuacji w naszym kraju i otrzymaniu stosownych rekomendacji. Na ten moment jedyna decyzja, którą możemy podjąć to przeniesienie wydarzenia, jednak nie wiemy czy realnie będzie to konieczne. Dziś nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie." 


ŚWIAT

Jednym z pierwszych odwołanych biegów był maraton w Hong Kongu. To właśnie w Chinach wybuchła epidemia koronawirusa.

Kolejną odwołaną impreza był bieg należący do serii Ultra Trail du Mont Blanc – Gaoligong by UTMB. To była reakcja łańcuchowa kolejne imprezy informowały, że nie dojdą do skutku: Zhejiang Marathon Relay Race, Hangzhou 100 Cross Country Race, Jinhua Nanshan Cross Country Race oraz Hainan Marathon.

W końcu podjęto decyzję o odwołaniu jednej z najważniejszych imprez tego sezonu – Halowych Mistrzostw Świata w Nankinie.

W Azji organizatorzy postanowili rozgrywać maratony, w których udział może wziąć tylko elita. Tak było w Tokio i tak będzie 8 marca w Nagoi.

Kiedy wirus trafił do Europy kwestią czasu było odwoływanie imprez na Starym Kontynencie w tym w Polsce. Zaczęło się od Włoch, w których najszybciej pojawiły się zachorowania spowodowane koronawiursem. Pierwszym, który nie doszedł do skutku był maraton w Bolonii.

Choroba zaczęła się coraz mocniej rozprzestrzeniać – odwołano półmaraton Rzym – Ostia. A w czwartek (5 marca) rząd włoski wydał dekret zawieszający na miesiąc m. in. wszystkie wydarzenia biegowe.

To oznacza, że biegacze nie pobiegną w Brescia Art Maraton (8 marca), półmaratonie Stramilano (22 marca), Rimini Marathon (22 marca), Treviso Marathon (29 marca), ale przede wszystkim w Maratonie Rzymskim (29 marca).

W Portugalii poinformowano o przeniesieniu na następny rok Halowych Mistrzostw Europy Masters w Bradze.

W czwartkowe popołudnie decyzję o przesunięciu imprezy na jesień ogłosili gospodarze półmaratonu i Maratonu Paryskiego. Do biegu zapisało się blisko 60 tys. osób. Nowy termin imprezy to 18 października (półmaraton 6 października).

Zaplanowany na 20 marca Maraton w Jerozolimie został przełożony na październik.

W czwartek oświadczenie o odwołaniu wydali organizatorzy greckiego Nafplio Marathon (8 marca). Nowy termin tego biegu to 17 maja 2020 roku.  

W Korei Południowej odwołano maratony w Seulu (22 marca) i Daegu (5 kwietnia), a w Korei Północnej w Pyongyangu (12 kwietnia). To samo oczywiście stało się z wieloma biegami w Chinach - m. in. maratonami w Wuhan (12 kwietnia), Dongying (12 kwietnia), Wuxi (22 marca).

Wirus dopadł też planowany na 15 marca maraton w Barcelonie. Nowy termin to 25 października.

  

Na oficjalne decyzje władz Maroka nie czekali organizatorzy popularnej imprezy ultra Maratonu Piasków. Marathon des Sables miał rozpocząć się 3 kwietnia, ale przełożono go o ponad pięć miesięcy. Rozpocznie się 18 września.    

Odwołane zostały także Arctic Winter Games, który miały odbyć się w kanadyjskim Jukonie. A dokładnie w Whitehorse, czyli bazie Yukon Ultra Trail. Spośród 21 dyscyplin miały być rozgrywane m. in. biegi narciarskie, a także biegi z psimi zaprzęgami. Impreza zaplanowana na 15-21 marca nie dojdzie do skutku.    

Nie odbędzie się też kolejna edycja biegu na Wieżę Eiffla, z udziałem m.in. Piotra Łobodzińskiego. "I cały misterny plan w pi..." - skomentował dosadnie nasz mistrz towerrunningu. Choć do mistrzostw świata w towerrunningu w Tajpej jeszcze dwa miesiące (9 maja), to organizatorzy też postanowili je przełożyć na drugą połowę roku.  

Duży cios spadł na polskich maratończyków, którzy liczyli, że powalczą o minimum na Igrzyska Olimpijskie podczas maratonu w Wiedniu. Bieg został jednak odwołany. Więcej TUTAJ

Jedna z bardziej znanych i popularnych imprez ultra - MIUT, czyli Madeira Island Ultra Trail w tym roku nie dojdzie do skutku. Organizatorzy ustalili, że przyszłoroczna edycja odbędzie się 17 kwietnia. Nie bedzie też Ultra Trail Mount Fuji. Więcej o tych biegach TUTAJ.  

Przełozone zostały także największe maratony na świecie należące do cyklu Majors - w Bostonie (więcej TUTAJ) i Londynie (więcej TUTAJ).

Limassol Marathon przeniesiony na 21/22 listopada. Odwołany został maraton w Rotterdamie (5 kwietnia), w którym start planowało około 17 tysięcy zawodników.

Światowe Igrzyska dla osób z zespołem Downa Trisome Games w Turcji, w których ma wziąć udział reprezentacja Polski zostały przełożone na 19-26 października.  

25 tysięcy biegaczy nie pobiegnie w półmaratonie w Nowym Jorku. Opłaty startowe zostaną zwrócone.

Odwołany został Two Oceans Marathon 2020.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce