Bieg Chomika gotowy na jubileusz


Opublikowane w wt., 10/07/2018 - 09:16

Organizatorzy Biegu Chomiku nie zsypują gruszek... w trocinach. Po czterech udanych edycjach, przed nimi piąta jubileuszowa odsłona zawodów. Kameralne wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Limit zgłoszeń został szybko wyczerpany.

Impreza rozgrywana jest na warszawskim Ursynowie, w Parku Przy Bażantarni. Do pokonania jest dystans liczący 10 km. Płaska trasa składa z 6 rund. Właśnie do krążenia swoją nazwą odwołuje się Bieg Chomika. W historii zmagań już nie jeden uczestnik stracił rachubę, jedni chcieli finiszować piątym kole, inni biec siódme okrążenie...

Udział w imprezie jest darmowy. Jedyną „opłatą” startową jest udział w zbiórce karmy i innych potrzebnych przedmiotów (koców, smyczy, obroży, kuwet itp) na rzecz zwierząt. Tym razem wsparcie powędruje do Fundacji Azylu Koci Świat.

– Pierwsza edycja też była organizowana w lipcu, więc po części jest to nawiązanie do tradycji, a po drugie, to środek biegowego sezonu ogórkowego. Biegacze szukają startów. Nie chcemy być jednak postrzegani tylko jako impreza stricte biegowa. Podobnie jak rok temu, będzie profesjonalny pomiar czasu, bo te letnie edycje są dużo większe niż zimowe, ale nie skupiamy się przesadnie na wynikach, żeby nie odciągać zbytnio uwagi od głównego celu tych imprez, czyli zbiórki dla zwierzaków – mówi Sebastian Wojciechowski, maratończyk i jeden z organizatorów imprezy.

Limit uczestników imprezy to 230 osób i pula ta została już wyczerpana. – Zainteresowanie jest ogromne, nie musimy się już nawet zbytnio promować, żeby w kilka godzin rozeszły się wszystkie wolne miejsca – podkreśla nasz rozmówca. Dodaje, że będzie można się zapisać w dniu zawodów, bo część z uczestników rezygnuje ze startu.

– Przeważnie ok. 20% zapisanych osób nie przychodzi do nas z różnych przyczyn., więc na miejscu będzie się można jeszcze dopisać do listy startowej. Zbiórka oczywiście jest otwarta jest dla wszystkich – zaprasza Sebastian Wojciechowski.

5. Bieg Chomika odbędzie się w czwartek 19 lipca. Start o godzinie 20. Biuro zawodów czynne będzie od 18:30.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce