Bieg dla Słonia przebiegnie przez Stadion Śląski!


Opublikowane w czw., 31/05/2018 - 15:16

Bieg dla Słonia to swoisty fenomen – organizowany tuż przed weekendem pełnym innych biegów, bez pakietu startowego, klasyfikacji i pomiaru czasu… przyciąga tłumy. Ci, którzy nie mogą dotrzeć na Śląsk, organizują kolejne biegi w swoich miastach. Bo tutaj liczy się idea, czyli pamięć o Arturze Hajzerze. W tym roku bieg będzie miał wyjątkową trasę – jego uczestnicy przebiegną główną areną Stadionu Śląskiego.

Artur Hajzer, himalaista, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy, zdobywca siedmiu ośmiotysięczników, zginął w 2013 roku podczas zejścia z Gaszerbrum I. Już miesiąc później jego przyjaciele zorganizowali przy Stadionie Śląskim Bieg dla Słonia na około siedmiokilometrowej trasie. Bieg odbywa się nocą a jego uczestnicy muszą posiadać własne oświetlenie. Siedem kilometrów symbolizuje siedem ośmiotysięczników, na które wszedł Hajzer. A dlaczego Słoń? Przyjaciele tłumaczą, że to przydomek nawiązujący do jego niezwykłej wytrzymałości. Kiedy inni się poddawali, on po prostu szedł dalej.

W tym roku pamięć Słonia będzie można uczcić już szósty raz. Bieg wystartuje 22 czerwca o godz. 22:00. Trasa poprowadzi przez główną arenę Stadionu Śląskiego. –Wyobrażacie sobie ten widok? Morze światła wlewające się do Stadionu i wypływające z niego? – organizatorzy nie kryją emocji. – W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla władz i pracowników Stadionu Śląskiego. Nie tylko za fakt udostępnienia dla BdS-u głównej areny. Raczej za pięć lat świetnej współpracy, która przekłada się na to, że co roku możemy pobiec dla Słonia.

Dodatkowa atrakcja spowoduje nieznaczne wydłużenie trasy – nowa mierzy trochę ponad 7 km. W związku z tym wydłużono o 15 minut limit czasu na jej pokonanie. Bieg zostanie zamknięty o 23:15, kiedy to rozpocznie się losowanie upominków od sponsorów.

Zapisy będą prowadzone w dniu biegu od godz. 20:00 na boisku treningowym Stadionu Śląskiego. Udział w imprezie jest bezpłatny, organizatorzy proszą wszystkich o zabranie na trasę czołówek lub latarek. Jak co roku, na mecie będą czekały ręcznie wykonane medale.

Więcej informacji: www.biegdlaslonia.pl i w KALENDARZU IMPREZ.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce