Bieg na Klimczok – nowość Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej. Ruszyły zapisy


Opublikowane w czw., 12/04/2018 - 08:58

Aż trzy biegi górskie podczas 4. Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej w Biegach Górskich. Start w sobotę 23 czerwca.

W tym roku organizatorzy - Ultra Beskid Sport i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji - poszerzyli program imprezy o nowy bieg na Klimczok, z dystansem 7,3 km. Biegacze będą mieli możliwość wystartowania także w dwóch innych konkurencjach - biegach anglosaskich na dystansach 25 km bądź 41 km. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza.


 

To czwarta edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. W jednym miejscu i czasie odbędzie się wiele atrakcji dla biegaczy. Centrum zawodów funkcjonować będzie w klimatyzowanej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem.

Rano o godzinie 9:00 biegacze wystartują w maratonie górskim – na dystansie 41 km. Trasa o długości 41km ma sumę podbiegów 2240 m. Poprowadzi biegaczy przez Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią.

O godzinie 10:00 wystartuje półmaraton górski - Bieg 3 Schronisk. Trasa ma 25,3 km i 1150 m przewyższeń i poprowadzi po szlakach turystycznych.

– Atrakcją obu biegów jest piękna widokowa trasa a także finisz na płycie klimatyzowanej hali widowiskowo-sportowej w Bielsku-Białej – wskazuje Kuba Karcz z Ultra Beski Sport.

W tym roku dodatkowo biegacze mają możliwość wystartowania na krótkim dystansie - 7,3 km z przewyższeniem około 780 m. Trasa zostanie poprowadzona na Klimczok (1117 m n.p.m.), szczyt, gdzie biegnie historyczna granica pomiędzy Śląskiem a Małopolską.

– Najlepsi biegacze otrzymają nagrody na mecie. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal oraz bogaty pakiet startowy. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy, ale aktualnie nie chcemy podawać szczegółów, będziemy o nich informować sukcesywnie. Zapisy już trwają – zaprasza organizator.

Opłata za udział w biegu na Klimczok wynosi 39 zł, w półmaratonie 69 zł, a w maratonie 89 zł (do końca kwietnia). Regulaminy i zapisy pod adresem: www.ultrabeskid.pl.

4.Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce