Bieg Niepodległości w Bobowej dla Bogdana Gawrona


Opublikowane w wt., 12/06/2018 - 15:45

W niedzielę w  Bobowej odbył się Bieg Niepodległości. Start do biegu głównego nastąpił o godzinie 14, a sygnał do startu dał burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. 
 
- Celem imprezy było upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, promocja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja naszej Gminy Bobowa. Cieszę się że do Bobowej zawitało wielu biegaczy z całej Małopolski, a zwłaszcza z terenu naszej gminy - mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.

Prowadzona była klasyfikacja generalna oraz w kategoriach wiekowych. W biegu głównym wystartowało ponad 100 biegaczy. Ponadto odbył się marsz nordic walking. Dla wszystkich zawodników organizatorzy przygotowali okolicznościowe koszulki, medale oraz pyszny posiłek. Biegaczom przyszło się zmagać z bardzo trudną ponad 8 – kilometrową trasą oraz upałem. Najszybciej ten dystans pokonał Bogdan Gawron z Limanowej z czasem 31:02.

- Myślałem, że Mateusz Golonka powalczy o zwycięstwo, bo to jego rejon, ale poszło mu gorzej. Biegło się dobrze, chociaż warunki ze względu na upał były bardzo trudne – powiedział nam Bogdan Gawron, zwycięzca Biegu Niepodległości.

Wśród pań na tym dystansie najszybsza była Angelika Brończyk z Nowego Sącza reprezentująca Visegrad Maraton Rytro z czasem 41 min, 29 sek. Nagrody dla najlepszych biegaczy wręczał Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Kierownikiem zawodów był Zbigniew Ligęza, a organizatorem biegu UM Bobowa.

Pełne wyniki: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce