Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów odwołany


Opublikowane w wt., 12/06/2018 - 16:41

Dziewiąta edycja „najpiękniejszego i najtrudniejszego biegu extremalnego w Polsce!” - jak awizowali organizatorzy - nie dojdzie do skutku. Zdecydowało niskie zainteresowanie imprezą uczestników.

Impreza w Złotoryi zapowiadała się zacnie.Z nowości awizowane były m.in. dwa biegi na dystansach 7 km w sobotę i 13 km w niedzielę, nowa jeszcze szersza trasa, a przeszkody na pierwsze 5 km bardzo szerokie, jedyny w Polsce start wspólny uczestników.

Od uruchomienia zapisów na start zgłosiło się 223 osoby. Frekwencja nie spełniła oczekiwań organizatorów, bo nie pozwoli na zorganizowane imprezy na "wysokiego standardu" wydarzenia, biegi na głównych dystansach zostały odwołane, o czym poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Impreza miała się odbyć w sobotę 23 czerwca. Niedoszli uczestnicy odzyskają wkrótce opłatę startową.

Zgodnie z komunikatem, do skutku dojdzie za to „Bieg Małego Zdobywcy Wulkanów”, który zaplanowany jest również na 23 czerwca.

"Zapisy przedszkolaków będą prowadzone w biurze zawodów nad zalewem złotoryjskim od godz. 9.00. Do biegów szkolnych zapisywać się można przez Internet lub również w dniu zawodów" 

– informują gospodarze imprezy. Do tej pory na start zgłosiło się 44 dzieci.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce