Bieg Zaślubin w Kołobrzegu z nową trasą


Opublikowane w pt., 01/12/2017 - 11:02

W ramach inauguracji obchodów 73. rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Bałtykiem, zapraszamy 11 marca 2018 do udziału w 32. już Biegu Zaślubin na dystansie 15 km. Tym razem zwiedzimy część zachodnią Kołobrzegu i okolice pobliskiego Grzybowa w Gminie Kołobrzeg - informują organizatorzy imprezy zaliczanej do Ligi Festiwalu Biegowego (kat. Najlepszy biegacz 5-10-15).

Po stronie zachodniej przy ul. Arciszewskiego 21 mieści się Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu, w której znajdować się będzie biuro (sala gimnastyczna, stołówka, natryski dla biegaczy).

Start do biegu przewidziany jest na ul. Jedności Narodowej 38. Pierwsza pętla ok. 5,160 km dobiegamy do Grzybowa ścieżką rowerową i wbiegamy w lewo ul. Zachodnią w Grzybowie do Wylotowej w Kołobrzegu, Jedności Narodowej, Arciszewskiego ścieżka rowerową aż do przepompowni w lewo w ul. Bałtycką w Grzybowie, Nadmorską i wbiegamy ponownie do Kołobrzegu ul. Wylotową, Jedności Narodowej i Arciszewskiego z metą przy Zespole Szkół Morskich – pętla ok. 9,840 m. 

Po stronie wschodniej Kołobrzegu godzinę przed biegiem przewidziane jest złożenie wiązanki pod pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem. 

18 marca 2018 r. mija 73. rocznica zakończenia walk o Kołobrzeg i zaślubin z Bałtykiem. Historycy są zgodni: warto o tych zdarzeniach przypominać. Należy pamiętać, że bitwa o Kołobrzeg dla Wojska Polskiego na Wschodzie była tym samym, czym Monte Cassino dla żołnierzy 2. Korpusu Polskiego. 

Bolesław Krzywousty patronem Drugim z punktu widzenia propagandowego znaczeniem miasta stało się odwołanie do czasów panowania Bolesława III Krzywoustego, który stał się pewnego rodzaju patronem dążeń Wojska Polskiego na Wschodzie. Podobnie jak w wieku XII, tak 800 lat później, dostęp do Bałtyku został nam nie oddany, ale wywalczony. Kołobrzeg stał się też zwieńczeniem drogi na zachód, choć w praktyce na zakończenie II wojny światowej trzeba było rzecz jasna jeszcze poczekać 

Do zobaczenie na starcie biegu! 

Ps. Zmiana trasy spowodowana została robotami drogowymi na trasie poprzednich biegów.

32. Bieg Zaślubin w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Ryszard Kaliciński, Dyrektor Biegu Zaślubin


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce