Częstochowa organizuje Bieg Niepodległości. „Niezwykły rok”


Opublikowane w wt., 31/07/2018 - 10:12

Imprezę przygotowują Fundacja Jest Lepiej i Miasto Częstochowa. Szczegóły w komunikacie.

Szanowni Państwo,

dla nas, Polaków oraz wszystkich osób, które czują się z naszym krajem w jakikolwiek sposób związani trwa niezwykły rok. Rok, który szczególnie ma upamiętnić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jej trwały powrót na mapę Europy po 123 latach zaborów. Od Bałtyku po Tatry i od Odry po Puszczę Białowieską organizowane są wydarzenia, których zadaniem jest uświetnić nadzwyczajną datę 11 listopada 2018 roku. Nie inaczej również stanie się w Częstochowie, która wywarła ogromny wpływ na niepodległościowe dążenia i starania naszych przodków, z czego my, mieszkańcy możemy być dumni.

Fundacja Jest Lepiej oraz Miasto Częstochowa mają zaszczyt zaprosić wszystkich, którzy chcą w szczególny sposób upamiętnić urodziny Niepodległej startując w 1. Częstochowskim Biegu Niepodległości dnia 11 listopada 2018 roku. To propozycja skierowana nie tylko do aktywnych biegaczy, ale wszystkich tych, którzy swoim wysiłkiem wymierzonym w pokonanie 10-kilometrowej trasy w samym sercu miasta, chcą oddać hołd tym, którzy bez reszty poświęcili się walce o wolność, język i polską kulturę przed stu laty!

1. Częstochowski Bieg Niepodległości jest wydarzeniem, którego jeszcze nie było w naszym mieście, i żywimy głęboką nadzieję, że impreza wpiszę się na stałe w mapę biegów ulicznych organizowanych w Częstochowie obok największego i najpopularniejszego Biegu Częstochowskiego organizowanego przez naszych "Zabieganych" przyjaciół.

To sportowe, patriotyczne święto wysiłkiem organizatorów jest właśnie przygotowywane. Obecnie skupiamy się na profesjonalnym wytyczeniu trasy oraz uzyskaniu atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Z całych sił zadbamy, aby ten bieg nie zawiódł oczekiwań wszystkich osób, które stawią się na starcie 11 listopada 2018 roku punktualnie o godzinie 11.11.

O szczegółach niebawem rozpoczniemy Was informować za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony www.czestochowskibiegniepodleglosci.pl . Same zapisy na 1. Częstochowski Bieg Niepodległości rozpoczną się już 1 września!

Już teraz jesteśmy dumni, że dzięki uczestnikom, w wyjątkowy i wolny od podziałów sposób uda nam się uczcić w naszym mieście setne urodziny Niepodległej.

Częstochowski Bieg Niepodległości w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Ze sportowym pozdrowieniem

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce