Dla Niepodległej. Brzostek pobiegnie po raz drugi

Opublikowane w wt., 15/05/2018 - 10:20

Premierowa impreza, która w ubiegłym roku wpisała się w obchody 650-lecia lokacji tego podkarpackiego miasteczka będzie miała swoją kontynuację. Czeka 5-kilometrowa trasa.

Tegoroczny bieg odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. – W tym roku chcemy by bieg zorganizowany był dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości – informują gospodarze z OSiR Brzostek.

Start Biegu wyznaczony został na godzinę 16.00 z parkingu Hali Sportowej im Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku. Trasa wiodła będzie ulicami M.N.M Mysłowskiego, Królowej Jadwigi, Przedmieścia, A. Gryglewskiego Rynek, Szkolna, Słoneczna, Węgierska, Ks. K. Ostafińskiego.

Zapisy już ruszyły. Wpisowe to 20 zł (pakiet bez koszulki) oraz 30 zł (pakiet z koszulką). Zapisy elektroniczne potrwają do 6 czerwca. Od 7 do 15 czerwca obowiązywać bedą opłaty odpowiednio 40 i 50 zł, a przy płatności w biurze zawodów – 60 zł.

Oprócz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn przewidziano klasyfikacje wiekowe (2 kategorie dla kobiet i 3 kategorie dla mężczyzn). Będzie także nagroda dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z terenu gminy Brzostek oraz dla najstarszego i najstarszej zawodniczki biegu.

- Dla zwycięzców we wszystkich kategoriach przewidujemy atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i nie tylko do udziału! - zapraszają gospodarze imprezy.

W ubiegłym roku w Brzostku pobiegło blisko 150 osób. Bieg ukończyło 137. Tempo biegu nakręcali przyjezdni, dobrze znani na południu Polski biegacze. Piękny klasą dla siebie był Mirosław Pabisz z KKB MOSiR Krosno. - Jestem zdziwiony, ze trasa jest tak szybka. Studiując profil trasy spodziewałem się mordęgi, ale wyszło naprawdę szybkie ściganie. Spokojnie mogłem pobiec w tempie 3:20 bez szarpania - relacjonował biegacz z Krempnej,

Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Czyż z Automatyki Tarnów. Bieg kobiet wygrała wówczas Agnieszka Matysek z LKB Rudnik. Bohaterką gospodarzy została Julianna Wojdyła z Brzostku, która zajęła drugie miejsce.

2. Bieg Uliczny w Brzostku w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.