Gorlice: Ruszyły zapisy na Weekend Naftowy 2018


Opublikowane w wt., 27/02/2018 - 15:23

Dwudniowa impreza sportowa, m.in. z biegami, wyścigami kolarskimi i rolkowymi odbędzie się w rejonie Gorlic 19 i 20 maja.

W programie tegorocznej imprezy są:

  • 16. Bieg Naftowy na dystansach 5 km, 10 km i 21,097 km
  • K2 Roll and Ski – na dystansie 22 i 42 km
  • 2. Gorlickie Kryterium Kolarskie na dystansie 42 km
  • Karpacki Cross - Fit

W biegu głównym na dystansie 21,075 obowiązuje limit czasowy 3 godzin. Start do półmaratonu odbędzie się w Owczarach przy cerkwi, następnie zawodnicy pobiegną przez Siary, Sękową, Męcinę Małą, Dominikowice, Sękową i zakończą bieg na stadionie OSiR w Gorlicach. Wspólny start na dystansie półmaratonu i 10 km będzie miał o godzinie 9:00.

W sobotę 19 maja w Gorlicach, rozegrane zostaną zawody rolkarskie i kolarskie.

– Dobra wiadomość dla rolkarzy wybierających się właśnie na nasze zawody w dniu 19 maja. Udało się nam porozumieć z organizatorami tegorocznego Pucharu Kaszub w Rolkarstwie Szybkim. Swoje zawody na północy Polski rozegrają w niedzielę 20 maja. A zatem będzie można wystartować i u nas w Gorlicach w sobotę 19 maja i w niedzielę 20 maja w Rozłazinie w gminie Chełmno – mówi Adam Rachwał, prezes Maratonu Gorlice.

Jedną z nowości tegorocznego Weekendu Naftowego będą pierwsze w naszym regionie zawodu „Cross-fit". – W organizacji pomagają nam koledzy z Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Zachęcamy do udziału w zawodach – zachęcają gospodarze.

Lista zgłoszeń imprezy obejmuje już 150 osób. Szczegółowe regulaminy i zapisy na stronie www.weekendnaftowy.pl

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce