Hale, maseczki, 14 tys. uczestników... Maraton i półmaraton w Hamburgu ostatecznie odwołane

 

Hale, maseczki, 14 tys. uczestników... Maraton i półmaraton w Hamburgu ostatecznie odwołane


Opublikowane w śr., 29/07/2020 - 09:11

Ostatecznie maraton, ak jak i inne imprezy masowe w mieście, nie dojdzie do skutku - zdecydowało miasto Hamburg.

Organizatorzy Maratonu Hamburg ogłosili już datę edycji 2021 - 25 kwietnia - i uruchomili zapisy na bieg.

Przypomnijmy, niemieccy organizatorzy dostosowali formułę imprezy do obostrzeń rządu federalnego związanych z pandemią COVID-19. Sprawdzian miał nastąpić 13 września.

Maraton i półmaraton w Hamburgu na…. 14 000 uczestników. Jak to możliwe?

Dziś wiemy, że impreza nie odbędzie się w tym terminie.

"Drodzy Biegacze, walczyliśmy i mieliśmy nadzieję. Staraliśmy się kontynuować wydarzenie, którego historia pisze się nieprzerwanie od 1986 roku, z wszechstronną koncepcją organizacyjną i higieniczną, która została zaakceptowana przez wiele stron, i dać ważny przykład dla biegania. Ale niestety musimy poinformować, że 13 września nie możemy ugościć uczestników 35. Haspa Marathon w Hamburgu.

Po intensywnych i pełnych zaufania dyskusjach z miastem Hamburg, zdecydowaliśmy się odłożyć 35. Haspa Marathon Hamburg do wiosny 2021 roku.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasza obecna praca nie poszła na marne, ale położyła koncepcyjne podstawy dla naszych przyszłych wydarzeń, w środowisku, w którym koronawirus najprawdopodobniej będzie naszym niewidzialnym i nieprzyjemnym towarzyszem, przynajmniej w perspektywie średnioterminowej.

Teraz przystępujemy do planowania 35. Haspa Marathon Hamburg - 25 kwietnia 2021 r. Z tą samą energią, ale z przewagą dłuższego czasu realizacji.

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymali wiadomość e-mail dotyczącą przełożenia wydarzenia z różnymi ofertami rekompensaty za opłacony numer startowy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pozostali nam lojalni, wspierali nas i dodawali nam otuchy w ostatnich tygodniach i miesiącach. Jest to dla nas nie tylko bardzo cenne, ale także stanowi ogromną motywację do pracy. Już nie możemy się doczekać przyszłego roku i wszystkich, którzy chcieliby nadal towarzyszyć nam w tej podróży.

Bądźcie zdrowi!

Ze sportowymi pozdrowieniami Wasz zespół Haspa Marathon Hamburg"

- czytamy w oświadczeniu organizatorów imprezy.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce