Hu hu ha... nadchodzą Zimowe Biegi Górskie w Falenicy


Opublikowane w pon., 30/10/2017 - 12:00

Jeszcze w tym roku wystartuje piętnasta edycja Zimowych Biegów Górskich w warszawskiej Falenicy. Nizinni górale już zacierają ręce na pojedynki z kultową wydmą.

Na uczestników cyklu tradycyjnie czekać będzie sześć rund rozgrywanych w terminie od 30 grudnia 2017 do 10 marca 2018 roku. W sumie do klasyfikacji generalnej będą zaliczane trzy najlepsze wyniki z pięciu pierwszych biegów. Ostatni finałowy etap zaliczany będzie ponownie do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Góral”. Warto więc walczyć do końca.

- Nasz cykl startował różnie, czasami nawet w połowie grudnia. Zawsze chcemy się zmieścić w zimowym terminie i nie wchodzić w drogę innym imprezom, zdajemy sobie sprawę, że biegacze chcą wystartować w innych wydarzeniach. Tegorocznej, pierwszej rundy nie łączymy z żadnym dodatkowym sylwestrowym tematem. Są od tego inne biegi - wyjaśnia Małgorzata Krochmal, organizatorka cyklu.

Tradycyjnie uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse. Najkrótszy z nich liczy 3.33 km i składa się z jednej pętli (przewyższenie 85 m). Nieco bardziej zaprawieni mogą wybrać dystans 6.66 km składający się z dwóch okrążeń (przewyższenie 170m). Na najlepszych czeka dystans 10 km, liczący czy 3 rundy (przewyższenie sięga tu 255 m). Areną rywalizacji jest piaszczysta wydma, położona na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

- To jest specyficzny cykl. Chcemy, żeby dla uczestników to był dobry, cykliczny trening. Sami często przyznają, że później, biegnąc po płaskim terenie, czują lekkość, brak obciążeń. Nigdy jednak nie wiadomo jakie będą warunki. Może akurat spadnie dużo śniegu i będzie mróz. Zawsze staramy się dbać o bezpieczeństwo naszych biegaczy – podkreśla organizatorka.

Nie wiadomo jeszcze kiedy wystartują zgłoszenia. Trwają prace nad regulaminem.

- Z powodu likwidacji jednego ze sklepów, z którymi współpracowaliśmy, będziemy musieli inaczej dystrybuować numery startowe. Trwają jeszcze rozmowy, już wiemy, że nie możemy obciążyć jednego z miejsc wszystkimi numerami, bo przestaliby pracować. Jak znajdziemy rozwiązanie, to powstanie regulamin. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu - dodaje Małgorzata Krochmal.

Przypomnijmy, że zwycięzcami czternastego sezonu Zimowych Biegów Górskich na dystansie 10 km zostali Artur Jabłoński – reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Trailu i dwukrotny zwycięzca Biegu 7 Dolin 64 km, oraz Patrycja Bereznowska – rekordzistka świata w biegu 24 godzinnym i mistrzyni globu w tej konkurencji.

14. Zimowe Biegi Górskie w Falenicy w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ. Etap Ligi Festiwalu Biegowego - KALENDARZ IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce