Idzie nowe? Wizz Air Katowice Half Marathon kusi "najszybszym finiszem w Europie"


Opublikowane w czw., 05/04/2018 - 15:05

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w samo południe w Pałacu Goldsteinów w Katowicach, ogłoszono termin i szczegóły nowego biegu, który pojawi się w kalendarzu już w czerwcu. Imprezę swoim patronatem objęła linia lotnicza Wizz Air a Katowice w ten sposób dołączyły do grona takich europejskich miast jak Budapeszt, Debreczyn, Kluż-Napoka, Skopje czy Sofia.

1st Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się już 10 czerwca. Koronnemu dystansowi będą towarzyszyły biegi na dystansie 5 i 10 km, sztafeta 4 x 5 km, nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci. Start i meta wszystkich konkurencji będą ulokowane w samym sercu miasta, tuż przy Spodku. Trasa poprowadzi przez najciekawsze części miasta, główne arterie, ale też tereny zielone, w tym Dolinę Trzech Stawów.

- Jest mi niezwykle miło, że udało nam się zbudować projekt, jakim jest Wizz Air Katowice Half Marathon. Tego wydarzenia brakowało przez lata na biegowej mapie Katowic. Ostatnia dekada to dynamiczny wzrost liczby miłośników biegania i ulicznego ścigania się. Już ponad 1/4 Polaków biega regularnie i obserwując rosnącą frekwencję w zawodach na całym świecie mamy szansę stworzyć kolejne wielkie wydarzenie dla Katowic - mówił Mateusz Banaś dyrektor biegu.

Wyraził nadzieję, że bieg przyciągnie do miasta także zagranicznych zawodników. Jako główne atuty trasy prowadzonej w jednej pętli trasy wymienił sześciokilometrowy odcinek wiodący przez tereny zielone oraz długi zbieg na końcu trasy, który ma szansę stać się najszybszym finiszem w Europie.

Wyjątkowo atrakcyjny będzie też pakiet startowy. Uczestnicy otrzymają koszulki techniczne...

... na mecie medale i ciepły posiłek a w pakiecie znajdzie się też voucher na loty linią Wizz Air o wartości 20 euro. I to wszystko w cenie zaledwie 39 zł, bo od takiej kwoty wystartują zapisy – najniższą kwotę zapłaci pierwszych 500 zawodników, którzy zdecydują się na start. Co 500 zgłoszeń opłata będzie rosła o 10 zł, aż do 69 zł i wyczerpania limitu 2000 zgłoszeń.

Wizz Air tłumaczy, że bieganie z linia lotniczą będzie równie opłacalne ekonomicznie jak latanie z nią: - Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy bieg zyska popularność wśród najbardziej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Niskokosztowe podróże lotnicze oraz bieganie mają dużo wspólnego: gwarantują nowe doświadczenia i są dostępne dla wszystkich - mówiła podczas konferencji Zsuzsa Poos, Dyrektor Marketingu w Wizz Air. Katowice bedą siódmym punktem na mapie biegów sponsorowanych przez linię.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.halfmarathonkce.pl

1st Wizz Air Katowice Half Marathon w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce