InterContinental Tower Run startuje z zapisami


Opublikowane w śr., 11/04/2018 - 10:55

Skorzystać ze schodów czy windy? Takiego dylematu nie mają uczestnicy InterContinental Tower Run. Przed nami piąta edycja imprezy. Uczestnicy pokonując blisko tysiąc schodów wesprą dwójkę potrzebujących dzieci - Ole i Adasia. 

InterContinental to pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się w centrum Warszawy, przy ul. Emilii Plater. Powstał w 2003 roku a dziś jest jednym z dziesięciu najwyższych budynków w Polsce (wysokość do dachu 154 m). Gmach wyróżnia się konstrukcją, z charakterystycznym „wcięciem”.

Hotel ma 45 kondygnacji, jednak uczestnicy biegu mają do pokonania aż 49 pieter. Po raz kolejny start zlokalizowany będzie na podziemnym parkingu, położonym na poziomie -5. Natomiast meta na piętrze nr 44. Tam też znajduje się centrum rekreacji oraz najwyżej położony basen w Polsce.

W przeciwieństwie do wielu biegów po schodach, uczestnicy nie wspinają się tu cały czas po jednej klatce schodowej, tylko biegną przez patio, a nawet opuszczają na chwile wieżowiec.

- Zawsze staramy się, żeby trasa biegu była urozmaicona. W tym roku również będzie przebiegała przez lobby hotelu, piętra konferencyjne, a jeśli pogoda pozwoli, może i na zewnątrz budynku - zapowiada Magdalena Leociak z działu komunikacji i marketingu InterContinental Warszawa.

Bieg ma wymiar charytatywny. W tym roku zebrane środki przekazane zostaną na zakup rowerka rehabilitacyjnego dla sześcioletniej Oli oraz wsparcie w rehabilitacji Adasia. Dodatkowo, 20% zebranych środków trafi do Fundacji IHG Foundation. W zeszłym roku biegacze zgromadzili ponad 11 400 zł.

- Już od kilku lat wspieramy maluchy, które wymagają regularnej rehabilitacji lub potrzebują drogiego sprzętu rehabilitacyjnego. Konsekwentnie staramy się pomagać tym dzieciom, które mają ograniczoną sprawność ruchową i trudności w samodzielnym poruszaniu się. Olę i Adasia odnaleźliśmy dzięki Fundajom, pod których opieką się znajdują i z którymi współpracujemy. Obydwoje chorują między innymi na padaczkę lekoodporną, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie i aktywność - dodaje nasza rozmówczyni.

InterContinental Tower Run odbędzie się 20 maja. Start o godzinie 9:00. Zapisy do biegu ruszą w piątek 13 kwietnia. Limit uczestników wynosi 200 osób. Koszt pakietu startowego to 100 zł. Po imprezie na uczestników i kibiców czeka pięciogwiazdkowe śniadanie.

W zeszłym roku bieg ukończyło 111 osób. Zwyciężyli mistrz świata w biegu schodach Piotr Łobodziński oraz Sylwia Bondara.

InterContinental Tower Run w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: