Iron Triathlon jeszcze silniejszy. Rusza nowy sezon


Sezon triathlonowy dopiero się rozkręca. Pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a potencjalni uczestnicy mogą wybierać spośród licznych imprez, które w tym roku odbędą się w wielu różnych miejscach kraju.

Garmin Iron Triathlon jest najstarszym i największym krajowym cyklem, którego tegoroczna inauguracja nastąpi 20 maja w Płocku. Do końca wakacji odbędzie się w sumie siedem imprez, zwieńczonych finałem w Augustowie.

Cykl rozpocznie się od mocnego uderzenia w Płocku. Po raz pierwszy w historii cyklu Garmin Iron Triathlon zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: debiutującą w cyklu „połówkę” czyli 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km) oraz tradycyjnie: 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) i 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km).

Na każdym z dystansów będzie można wziąć udział w sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Najmłodsi wezmą udział w zawodach biegowych – Garmin Kids: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Etap pływacki Garmin Iron Triathlon Płock odbędzie się w Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czeka wymagający, prawie kilometrowy podbieg do strefy zmian. Niewielkiej modyfikacji uległa również trasa kolarska, nawrót będzie zlokalizowany na ul. Kazimierza Wielkiego, więc zawodnicy nie będą wjeżdżać na drugą pętlę wzdłuż Ratusza, zawodnicy pojadą ulicami Płocka, a następnie drogą wojewódzką nr 562 przez Maszewo i Brwilno w stronę
miejscowości Biskupice. W tym roku w Płocku wydłużona została pętla biegowa, tym samym zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą pokonywać tylko jedną pętlę, na 1/4 IM 2 pętle, a na 1/2 IM 4 pętle.

Strefa zmian usytuowana będzie na Rynku w Płocku, tuż przed budynkiem Ratusza. Biuro zawodów i strefa EXPO z licznymi atrakcjami również znajdować się będą na Rynku. Meta oraz strefa finishera zlokalizowane będą na ul. Stary Rynek. Zorganizowanie zawodów w samym sercu miasta sprawi, że będą one niezwykle widowiskowe, a zgromadzeni kibice będą mieli okazję śledzić rywalizację nie ruszając się z miejsca!

Sponsorem strategicznym cyklu w 2018 r. zostało Saucony, Marka współpracuje z jednym z najlepszych zawodników w Polsce, Kacprem Adamem.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: