Jodłowa: Dla Gabrysi wybiegali ponad 32 tys. zł.! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 27/06/2018 - 10:22

W niedzielę 24 czerwca w Jodłowej w powiecie dębickim odbył się bieg charytatywny„Biegniemy dla Gabrysi". Głównym celem imprezy zorganizowanej na stadionie miejscowego LKS- u były biegi w kilku kategoriach wiekowych, bieg główny na dystansie 5 i 10 km i marsz nordic walking. Biegacze z różnych zakątków Polski, a głównie z Małopolski i Podkarpacia pokazali, że są wielką biegową rodziną i potrafią pomóc w potrzebie.

– Brakuje słów. Jesteśmy zaskoczeni tak dużą ilością biegaczy. Zabrakło nawet numerów startowych dla wszystkich chętnych. Już przed biegiem zarejestrowanych było ponad czterysta osób, a w dniu zmagań sportowych zgłosiło się grubo ponad sto osób. Łącznie pobiegło dla Gabrysi i pomaszerowało około 600 osób – mówi z dumą Mariusz Kłusek, pomysłodawca i organizator imprezy.

W kategorii open na 10 km najlepszymi biegaczami byli: Jakub Herba z Klubu Biegacza„Maratończyk" Dębica, Witold Pycz z Kowalowej reprezentujący KS Ryglice oraz Piotr Lipa z Żyrakowa reprezentant OCR Team Dębica.

W biegu na 5 km pierwsze trzy miejsca zdobyli: Łukasz Kozioł z KB Maratończyk Dębica, Józef Rojek z Ropczyc oraz Patryk Zabawa z Gorlickiej Grupy Biegowej. Najszybciej z pań pobiegły: na 10 kilometrów Anna Wszołek z Rożnowic z Gorlickiej Grupy Biegowej oraz na 5 kilometrów Klaudia Podraza z Gumnisk.

Zwycięzcami marszu nordic walking byli: Mariusz Witusik i Dorota Witusik z NW-TEAM-Jasło oraz Rafał Szukała z Kozłowa reprezentujący Active Team.

Pełne wyniki: TUTAJ

– Trasa była dość trudna, ale bardzo widowiskowa. Biegłam po raz pierwszy w tym terenie. Jestem niesamowicie zaskoczona atmosferą tego biegu. W chęć pomocy Gabrysi włączyli się wszyscy i starsi i młodsi. Cieszę się ze zwycięstwa, ale najwięcej radości sprawił mi fakt, że mogłam pobiec w tak wspaniałym biegu i pomóc chorej dziewczynce – powiedziała nam Anna Wszołek z Gorlickiej Grupy Biegowej.

W trackie imprezy były także atrakcje dla młodszych i starszych. Nie zabrakło też strefy kibica i zabawy tanecznej.

– Wszystkim z całego serca dziękujemy za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy. Dzięki Wam udało się zebrać ponad 32 tysiące złotych, które zostały przeznaczone na dalsze leczenie 14-letniej Gabrysi, która na tym stadionie kopała jeszcze nie tak dawno razem z nami w piłkę. Już myślimy o organizacji kolejnego biegu dla Gabrysi jesienią – dodaje Mariusz Kłusek.

Imprezę prowadził Waldemar Puzio z Maratończyka Dębica. Głównymi organizatorami imprezy były: LKS Jodłowa, Jodłowska Akademia Piłkarska Diament i Maratończyk Dębica.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce