Kids Run już cyklem ogólnopolskim. Ruszyły zapisy


Opublikowane w wt., 24/04/2018 - 11:58

Kids Run to projekt imprezy sportowej dla dzieci, znany od 5 lat w Wielkopolsce. W ubiegłym tygodniu wystartowały zapisy na kolejne sześć imprez, które odbędą się już w całej Polsce. Może w nich wystartować nawet 3 600 dzieci w wieku od 1 do 14 lat.

Kids Run został zainicjowany przez grupę biegową Night Runners w 2014 roku jako piknik sportowy dla najmłodszych, na którym dzieci mogą spędzić aktywnie czas i przekonać się ile przyjemności może dać uprawianie sportu. Impreza rozrastała się z roku na rok, by w 2018 rozszerzyć cykl poza Poznań.

– Z wielką radością ogłaszamy, że cykl biegów dla dzieci Kids Run pojawi się w całej Polsce. Jesteśmy przekonani, że szybko impreza zyska taką popularność jaką cieszy się w Poznaniu. To idealne miejsce na pierwszy kontakt ze sportem dla małych sportowców, a różnorodne animacje i konkurencje sportowe zapewnią dzieciom niezapomniane doświadczenia – powiedział, pomysłodawca imprezy Tomasz Makowski.

Kids Run odbędą się w trzy letnie weekendy: w Katowicach (19 maja) i Krakowie (20 maja), w Poznaniu (23 czerwca) i Wrocławiu (24 czerwca), a zakończą się w Bydgoszczy (1 września) i Zielonej Górze (2 września).

Wszystkie imprezy odbędą się na zamkniętych stadionach lekkoatletycznych, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich dzieci, a jednocześnie jest to duże przeżycie dla każdego malucha.

– Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie rozbiegać młode pokolenie. Każde z dzieci otrzyma na mecie medal, który często będzie pierwszym w ich biegowej kolekcji – dodał Tomasz Makowski.

Zapisy oraz wszelkie informacje znaleźć można na www.kidsrun.pl

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce