Klepnął reporterkę w pośladki, może trafić do więzienia


Opublikowane w czw., 09/01/2020 - 11:25

Biegacz, który naruszył nietykalność cielesną reporterki telewizyjnej poprzez klepnięcie w pośladki może trafić do więzienia. Grozi mu nawet rok odsiadki – informuje AP.

„Uprzedmiotowiłeś”, „zawstydziłeś”... Reporterka telewizyjna i niegodne zachowanie biegacza

Nagranie z 5k Savannah Bridge Run obejrzano w internecie ponad 10 mln razy. Wideo posłużyło do identyfikacji biegacza, który został aresztowany już następnego dnia po imprezie

Czyn 43-letniego Tommy’ego Callaway’a w stanie Georgia zakwalifikowano jako napaść seksualną. Biegacz przyznał się do winy i po wpłaceniu 1300 dolarów kaucji oczekuje na rozpoczęcie procesu.

Callaway bardzo żałuje tego co się stało. Jak podkreślił, takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca. Wystosował przeprosiny do reporterki Alex Bozarjian:

„Podjąłem błędną decyzję, straszliwy błąd którego nie mogę naprawić. Czuję upokorzenie i wstyd, składam najszczersze przeprosiny na ręce Pani Bozarjian”

- powiedział w rozmowie ze Statesboro Herald. Przeprosił też reporterkę przed kamerą. Jak wyjaśnił, w zamyśle chciał poklepać dziennikarkę po ramieniu. Swój błąd uświadomił sobie dopiero po obejrzeniu nagrania z biegu.

Alex Bozarjian nie komentuje sprawy. WSAV-TV, macierzysta stacja dziennikarki przekazała komunikat, że liczy ona na „sprawiedliwe” rozstrzygnięcie. Stacja zamierza wspierać swoją pracowniczkę w toku postępowania sądowego.

Organizatorzy 5k Savannah Bridge Run zdyskwalifikowali Tommy’ego Callaway’a i nałożyli na niego dożywotni zakaz startów w imprezie.

źródło: USA Today


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce