Kraków: Pobiegnij Trasą Pamięci


Opublikowane w wt., 06/03/2018 - 08:51

Drodzy biegacze i sympatycy biegów miejskich, z przyjemnością anonsujemy już szóstą edycję biegu ulicznego podczas wydarzenia „Pamiętaj z Nami”, która odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 r. Jest to cykliczne wydarzenie, organizowanego od 2012 r. przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Bieg „Pamiętaj z Nami” odbywa się na dystansie 5 km. Trasa łączy z sobą trzy oddziały Muzeum, tworzące Trasę Pamięci: Ulicę Pomorską, Aptekę pod Orłem i Fabrykę Emalia Oskara Schindlera.

Uczestnicy ruszają sprzed oddziału przy ul. Pomorskiej 2, gdzie podczas II wojny światowej mieściła się siedziba krakowskiego gestapo. Meta, rozdanie medali oraz nagród to tereny przy Aptece pod Orłem, w samym centrum dawnego żydowskiego getta, gdzie działał Tadeusz Pankiewicz, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Przebieg trasy: ul. Pomorska -> ul. Łobzowska -> Planty -> ul. Podzamcze -> Bulwary Wiślane -> Kładka Bernatka -> ul. Nadwiślańska -> ul. Krakusa -> ul. Piwna -> Plac Bohaterów Getta.

W tym roku zaplanowaliśmy kilka nowych punktów programu. Przez całą imprezę kwestujemy na szczytny cel razem z Polska Akcja Humanitarną. Limit uczestników to 1200 osób, a wpisowe, przy rejestracji w macu, to jedynie 35zł. Zapraszamy! 

Tak było rok temu:

6. Bieg "Pamiętaj z Nami" w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

źródło: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce