Legnica: Otworzyli serca na kilometr(y)! [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 20/03/2018 - 09:00

Podczas drugiej edycji „Biegnij i Maszeruj - Otwórz Serce na Kilometr” w Legnicy można było pobiegać, pojeździć na rolkach i pomaszerować z kijkami. Uczestnicy charytatywnie pokonywali kolejne kilometry dla podopiecznych Stowarzyszenia „Otwórz Serce” - relacjonuje Marek Drapikowski, Ambasador Festiwalu Biegów

Mimo mrozu, jaki zagościł w niedzielę w Legnicy frekwencja dopisała. Uczestnicy nie dali się aurze, w myśl zasady „nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór”.

Uczestnicy wspólnie pokonali aż 683 km. Organizator wydarzenia w Parku Miejskim Legnicy - Stowarzyszenie „Otwórz Serce”, w niespełna dwie godziny zebrało 2082 zł, jak informuje pomysłodawca i główny organizator wydarzenia Marzena Danielewicz .

Gościem specjalnym wydarzenia był Jerzy Górski, człowiek, który z narkomana stał się Mistrzem Świata, swoją pracą i uporem dowiódł, że niemożliwe stało się możliwym. Ukończył bieg śmierci Double Ironman w Huntsville USA i zdobył tytuł Mistrza Świata. Bohater książki Łukasza Grassa oraz filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, który na festiwalu w Gdyni otrzymał pięć wyróżnień, w tym Nagrodę Publiczności. Jerzy Górski, jak mówi, jest legniczaninem, a po imprezie ponad dwie godziny opowiadał o swoim życiu, swoich doświadczeniach - tych złych i tych dobrych.

Jako pasjonaci nordic walking, mieliśmy przyjemność wraz z żoną wspólnie zachęcać do pokonywania kilometrów z kijkami. Cieszy nas to, że wspólną pasję do biegania i nordic walking można łączyć z pomaganiem!

Miłym akcentem był udział osób niepełnosprawnych oraz uczniów miejscowych szkół. Brawo dla opiekunów i nauczycieli prowadzących grupy, którzy mimo wolnej niedzieli byli na wydarzeniu ze swoimi podopiecznymi, „otwierając kolejne serca”.

Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek trafił na konto Stowarzyszenia „Otwórz Serce”. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci z Zespołem Downa. Brawo organizatorzy, brawo uczestnicy, brawo kibice… Dla takich chwil warto mieć wspólną pasję!

Marek Drapikowski, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce