Łódź wraca do biegowego wspierania WOŚP. „Cały dochód na orkiestrę”


Opublikowane w pt., 03/01/2020 - 12:38

1. Łódzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą" zaplanowano na 11 stycznia (start o godz. 11), czyli dzień przed 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak już teraz wiadomo, że takiej imprezy w Łodzi brakowało.

To dość zaskakujące, ale do tej pory w tym mieście biegów związanych z WOŚP było jak na lekarstwo. Z kalendarza biegowego wynika, że w latach 2014–2016 przy okazji zawodów z cyklu Grand Prix Łodzi wspierano też orkiestrę. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a biegacze wspierali WOŚP dobrowolnymi wpłatami.

Teraz będzie inaczej – 1. Łódzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą" jest zorganizowany specjalnie z okazji kolejnego finału orkiestry. Wpisowe ustalono na 40 zł, a limit startujących na 500 osób. Jak zapewniają organizatorzy każda złotówka zostanie przekazana na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. To oznacza, że w Łodzi biegacze uzbierają co najmniej 20 tys. zł, bo zainteresowanie udziałem w imprezie jest bardzo duże.

– W sztabie WOŚP Politechniki Łódzkiej uznaliśmy, że Łódź ma potencjał, by mieć swój bieg z okazji orkiestry. I to okazało się świetnym pomysłem, bo 500 pakietów startowych rozeszło się niemal od ręki – mówi Daniel Morawiec, jeden z organizatorów wydarzenia. – Nie jestem zaskoczony zainteresowaniem, bo o pomoc poprosiliśmy Dominika Stanka „Runoholica”, który jest rozpoznawalny w łódzkim środowisko biegowym dzięki organizacji innych biegów. Wie, jakie formalności trzeba załatwić, a jak tylko wspomniał o pomyśle na swoim fanpejdżu od razu z 200 osób zadeklarowało udział – dodaje.

Idea biegu powstała pod koniec listopada, czasu więc nie było dużo. Udało się jednak zaplanować start na 500 osób, trasę w Parku Poniatowskiego, a medale postanowiła sfinansować Politechnika Łódzka. – Dzięki temu możemy wszystkie wpłaty przekazać na WOŚP. Nawet ułamek procenta nie poszedł na organizację imprezy – zapewnia Daniel Morawiec. – Będziemy chcieli rozwijać ten bieg. Teraz nie było czasu, by mocniej poszukać firm, które wsparłyby nas finansowo. Zależało nam, by były medale, woda na mecie i najpewniej jeszcze ciepły posiłek. Po pierwszej edycji będziemy dużo mądrzejsi i będzie więcej czasu, by zrobić ten bieg większy.

To nie jedyna impreza biegowa, która będzie w Łodzi wspierała WOŚP. Jarosław Piechota już po raz trzeci będzie przez 10 godzin wchodził po schodach łódzkiego biurowca Orion, a sponsorzy będą wpłacać pieniądze na konto WOŚP.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce