Magda Łączak i Paweł Dybek na podbój Skandynawii! Biegowy Potop Szwedzki już 22.10. Zapraszają Stena Line i Festiwal Biegów


Opublikowane w śr., 10/10/2018 - 15:28

To już ostatnia okazja tej jesieni, by turystycznie pobiegać za morzem! Zapraszamy na trzeci w tym roku Biegowy Potop Szwedzki, który jak 3 tygodnie temu odbędzie się na nowych, niezwykle urokliwych trasach ośrodka sportowego Karlsnäsgården niedaleko Ronneby, w południowej części Szwecji. O poprzedniej imprezie pisały z zainteresowaniem szwedzkie media.

Blekinge Läns Tidning "Löpning lockar polska motionärer"

Impreza polskiego oddziału linii promowych Stena Line, na której trasy wytycza i znakuje oraz mierzy czas biegaczom ekipa Festiwalu Biegów, to idealne wcielenie popularnej obecnie turystyki biegowej, łączącej sportową pasję z poznawaniem świata!

Szwecja znów podbita! Biegowy Potop zalał Karlskronę!

Tradycyjnie zawody odbędą się na przełajowych, pięknych trasach długości 5, 10 i 15 km (do wyboru dla każdego), z elektronicznym pomiarem czasu i nagrodami dla najszybszych. Impreza ma jednak charakter sportowo-towarzyski – niekoniecznie czas i zajęte na mecie miejsce są w Biegowym Potopie Szwedzkim najważniejsze. Równie istotna jest integracja biegowej braci, nawiązanie nowych, często później bardzo trwałych znajomości i znakomita wspólna zabawa. I jeszcze – okazja bliskiego poznania biegowych gwiazd. Byli z nami m. in. Piotr Bętkowski, Mateusz Jasiński, Kamil Leśniak, Dominika Stelmach, a ostatnio - Angelika Cichocka i Wojciech Kopeć. Tym razem popłyną i pobiegną z nami Magdalena Łączak, czterokrotna triumfatorka Biegu 7 Dolin na Festiwalu Biegowym w Krynicy i Paweł Dybek, para znamienitych ultrasów, znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Ruszyła kwadrans później, ale i tak wygrała! Dominika Stelmach gwiazdą Biegowego Potopu Szwedzkiego

Wyprawa do Szwecji jest niezwykle atrakcyjna. To nie tylko bieg w pięknych okolicznościach przyrody. To także dwa nocne rejsy z noclegami w kajutach (z Gdyni do Karlskrony i z powrotem) na gigantycznym (175 m długości i 30 m szerokości) promie pasażerskim „Spirit” mogącym jednorazowo zabrać na pokład 1300 pasażerów i 550 samochodów. To także cały dzień w Szwecji – ranek na sportowo, a popołudnie turystyczne.

Z portu w Karlskronie, autokary przewiozą biegaczy do oddalonego o niespełna 40 km ośrodka Karlsnäsgården, gdzie odbędzie się rywalizacja biegowa. Trasy są przełajowe (trail), o bardzo zmiennej nawierzchni (leśne ścieżki, igliwie, korzenie, piach, kamienie), należy więc zabrać buty przystosowane do biegania w terenie. Zachwyceni będą miłośnicy grzybów – runa leśnego jest w tamtejszych lasach zatrzęsienie, a Szwedzi, choć trudno w to uwierzyć, grzybów nie zbierają. Skarby lasu są więc do Waszej dyspozycji!

„Grzybowy” Potop Szwedzki: bieganie, piękne lasy i super zabawa!

Po zawodach nastąpi część rekreacyjno-turystyczna, czyli autokarowa wycieczka z przewodnikiem po Karlskronie. Biegacze poznają najciekawsze miejsca miasta położonego na 33 wyspach,  bałtyckiego portu wojennego. Mogą skosztować pysznych miejscowych lodów, spróbować miejscowych specjałów (odważnych namawiamy na zakup słynnych na cały świat surströmming, czyli kiszonych śledzi bałtyckich, elementu tradycyjnej kuchni szwedzkiej od XVI wieku.

Po powrocie na prom – ostatni etap Biegowego Potopu Szwedzkiego, czyli zabawa! Najpierw podsumowanie imprezy: dekoracja najlepszych zawodników i wręczenie nagród, a potem w biegowym gronie tańce, hulanki i swawole do rana! Ani się obejrzycie, jak statek dobije do portu w Gdyni i z powrotem znajdziecie się w kraju.

Cały wyjazd w promocyjnej cenie 249 pln (przy rezerwacji 2 miejsc w kajucie) obejmuje:

  • rejs promem do Szwecji i z powrotem (wypłynięcie z Gdyni w niedzielę 21.10.2018 o godz. 21:00, powrót we wtorek 23.10.2018 o godz. 9:00),
  • miejsce w kabinie 2-osobowej z łazienką (2 noclegi),
  • śniadania (szwedzki stół),
  • rozrywkę na pokładzie (m. in. dyskoteka),
  • start w biegu na 5, 10 lub 15 km,
  • transport autokarem na trasę biegową i z powrotem,
  • wycieczkę autokarową z przewodnikiem po Karlskronie,
  • medal dla każdego uczestnika,
  • ubezpieczenie NW i KL.

Warto zebrać grupę – to gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale i obniża koszt wyjazdu: rezerwacja 4 miejsc to cena tylko 199 pln od osoby!

Zapraszamy serdecznie, bo kolejny Biegowy Potop Szwedzki – dopiero w przyszłym roku!

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce