Maratony na świecie: Allgäu - górski i widokowy maraton po sąsiedzku


Opublikowane w śr., 18/07/2018 - 08:43

W naszych wędrówkach po świecie zapraszamy tym razem całkiem niedaleko, bo do zachodnich sąsiadów. W sierpniu odbędzie się tam Allgäu Panorama Marathon, czyli górski maraton z pięknymi widokami i solidnymi podbiegami. Zapisy wciąż trwają, bieg nie odbywa się zbyt daleko, może więc stanowić świetny plan awaryjny na wakacje. Wyjazd można też wydłużyć i spędzić ciekawy urlop na Bawarii – z pewnością nie można się tam nudzić.

TERMIN

12. Allgäu Panorama Marathon odbędzie się 12.08.2018.

POGODA

Klimat jest podobny do polskiego. Ponieważ bieg odbywa się w górach, należy się przygotować na możliwe gwałtowne zmiany pogody.

TRASA

Została poprowadzona w jednej pętli. Przewyższenie wynosi 1550 m. Start i meta mieszczą się w Sonthofen. Trasa przebiega przez szczyt Weiherkopf (1665 m n.p.m.) i w pobliżu Redberger Hom. Organizatorzy przewidzieli osiem punktów odżywczych. Wszystkie będą zaopatrzone w wodę, izotonik, owoce i colę, jeden z nich dodatkowo w żele, batony, ciasto i sól.

Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 7 godzin.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Tytułowemu maratonowi towarzyszy cała gama dodatkowych biegów: od 5 km, przez półmaraton, po ultra na dystansie 69 km (+3200 m). Odbędzie się też interesujący Hörnerlauf, który ma zaledwie 18 km i aż 1111 m przewyższenia. Ze względu na konieczność przewiezienia zawodników autokarami, ten bieg jest ściśle limitowany (limit uczestników ustalono na 4 autokary, czyli 192 osoby). W sobotę zaplanowano pasta party dla zawodników oraz biegi dla dzieci.

ZAPISY

Są dostępne na TEJ stronie.Będą czynne do 9.08.2018. Do połowy lipca za start w maratonie zapłacimy 44 euro, później 50. Za ultra 86/94 euro a za półmaraton 31/37 euro.

WYMAGANE DOKUMENTY

Wystarczy dowód osobisty lub paszport.

WYJAZD

Do Sonthofen możemy z Polski bez problemu dojechać samochodem. Z Warszawy zajmie to około 11 godzin. Inną opcją jest połączenie lotnicze – stosunkowo niedaleko znajduje się port lotniczy Memmingen. Możemy na niego dotrzeć bezpośrednio z Warszawy (Ryanair) lub Katowic (Wizzair).

KOSZTY POBYTU

Najtańsze pokoje w hotelu kosztują obecnie minimum 300 zł. Bardziej oszczędną opcją może być poszukanie prywatnej kwatery.

Większość restauracji oferuje typowe bawarskie dania (a więc mięsne i niezbyt lekkie) w cenach 11-20 euro. Ale bez problemu znajdziemy też pizzę, za którą zapłacimy nieco mniej. Ceny w sklepach są wyraźnie wyższe od polskich.

INNE BIEGI

Innym interesującym bawarskim maratonem jest Königsschlösser Romantik Marathon, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Strona imprezy: www.allgaeu-panorama-marathon.de

KM


Polecamy również:


Podziel się: