Maratony na świecie: Vienna City Marathon już w kwietniu


Opublikowane w pon., 09/02/2015 - 09:22

To jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Z majestatycznymi pałacami, świątyniami, secesyjnymi kamienicami. I wielką kulturą. Tu malowali Gustav Klimt i Egon Schiele. Stąd pochodzą największe działa muzyki klasycznej Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Johanna Straussa. Choć czasy wielkiego imperium dawno minęły nadal unosi się w tym mieście duch potęgi cesarstwa Habsburgów. Zapraszamy do Wiednia, gdzie na talerzach królują sznycle i omlety Kaiserschmarrn, a wszystko kręci się w rytmie walca. Również maraton.

BIEG

Maraton w Wiedniu to jedna z najważniejszych imprez sportowych na świecie. W zeszłym roku we wszystkich konkurencjach biegowych wzięło udział ponad 41 tys. osób.

TERMIN

Tym razem zawody odbędą się 12 kwietnia. Start zaplanowany jest na godz. 9.00. Tradycyjnie biegacze wyruszą spod budynku Vienna International Centre przy dźwiękach walca „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa.

POGODA

Wiedeń leży ok 800 km na południe od Warszawy i w kwietniu panuje tam pełna wiosna. Nie ma obawy o to, że spadnie śnieg, czy będą przymrozki. Spodziewać się można temperatury w okolicach 15 stopni Celsjusza.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce