Marcin Lewandowski znów wygrywa na milę!


Opublikowane w pon., 17/06/2019 - 10:03

Po sensacyjnej wygranej w Diamentowej Lidze w Oslo i ustanowieniu rekordu Polski, Marcin Lewandowski znów najszybszy na dystansie mili! Tym razem Polak wygrał zmagania na ulicznym mityngu Adidas Boost Boston Games.

Ależ urodziny! M. Lewandowski wygrywa w Oslo i bije REKORD POLSKI w biegu na milę! [WIDEO]

Jedną z głównych atrakcji imprezy była specjalna bieżnia do biegów sprinterskich, ustawiona na platformie. To na niej błyszczeli Amerykanin Noah Lyles czy reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo, którzy pewnie wygrali biegi na 150 m.

Kolejne nazwiska gwiazd, które stawiły się w Bostonie, można by jeszcze długo wymieniać. Taką stawką można by obsadzić kilka mityngów!

W programie imprezy po raz pierwszy znalazł się bieg na milę. Trasa prowadziła lekko w dół z Newbury Street, aż do wspomnianej bieżni. To właśnie na bieżni rozegrał się zacięty finał biegu. Jeszcze na 250 metrów przed metą prowadził Niemiec Sam Parsons, ale później do ataku rzuciło się kilku zawodników, w tym Marcin Lewandowski i Amerykanin Drew Hunter - tegorocznym halowym mistrzem kraju w biegu na 2 mile. Mocno przycisnął też Nowozelandczyk Nick Willis.

Ostatecznie zwyciężył nasz wicemistrz Europy z Berlina i świeżo upieczony rekordzista Polski w biegu na mile. W Bostonie pobiegł nieco wolniej, bo w 3:57.4, ale i tak zachwycił Amerykanów.

Drugi był Hunter z wynikiem 3:57:6. Taki sam czas uzyskał trzeci na mecie Brytyjczyk Chris O'Hare - brązowy medalistka mistrzostw Europy w biegu na 1500 m z 2014 roku. Magiczną granice 4 minut złamało w sumie dziewięciu zawodników.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce