Mazurski Runmageddon na piłkarską nutę


Opublikowane w śr., 20/06/2018 - 12:32

„Koszmar Napastnika”, „Piłkarski Aut” to nowe przeszkody w niepowtarzalnym, mazurskim Runmageddonie.

Jak ołączyć piłkarskie emocje z ekstremalnym wyzwaniem? Na to pytanie już w weekend 23-24 czerwca poznają odpowiedź uczestnicy i kibice Runmageddonu Ełk. Będzie błoto, piłka i będą mordercze przeszkody gwarantujące maksimum wrażeń zarówno uczestnikom, jak i kibicom.

Runmageddon Ełk zbliża się wielkimi krokami, prace nad jeziorem Ełckim już ruszyły. Inżynierowie Runmageddonu stawiają pomysłowe przeszkody i wytyczają niecodzienne trasy.

Czym tym razem zaskoczy organizator? O tym już w najbliższy weekend przekonają się mieszkańcy Mazur i Runmageddończycy z całej Polski. Start i meta usytuowane będą na plaży miejskiej przy ulicy Parkowej 1. Startujący ruszą trasami dookoła jeziora, będą pływać kajakami, a także sprawdzą swoje piłkarskie umiejętności.

Mogą spodziewać się wielu niecodziennych przeszkód. Tych najnowszych: Aquaman by Samsung, czyli wielki wyskok do dzwonka i mokre lądowanie w wodzie, czy też Oponeo, kolos z opon oraz tych tematycznych: Koszmar Napastnika czyli groźne spotkanie z bramką oraz Piłkarski Aut, rzut piłką do celu.

Staną twarzą w twarz z Multirigiem, konstrukcją, którą pokonać można jedynie siłą rąk, Małpim Gajem, szaleństwem na podwieszanych oponach, czy Helikopterem, ekstremalną wspinaczką po metalowych drabinkach. Przejdą po równoważni, przeczołgają się przez Jelita, będą zbiegać i podbiegać, by w końcu, przepełnieni satysfakcją dotrzeć do mety.

Każda edycja Runmageddonu cieszy się dużą sympatią kibiców, którzy dopingują startujących albo po prostu spędzają miło czas w specjalnie dla nich przygotowanym Miasteczku Kibica. Tym razem, nie dość, że będą mogli podziwiać zmagania Runmageddończyków, posmakować kuchni świata i skorzystać z atrakcji gwarantowanych przez partnerów Runmageddonu, to będą także zaproszeni do kibicowania w Meczu Piłki Błotnej ekipy Runmageddonu z fanami Runmageddonu oraz do wspólnego celebrowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Co i kiedy?

W sobotę o godzinie 8:00 do startu ruszą odważni Runmageddończycy, którzy staną przed zadaniem pokonania formuły Rekrut - 6 kilometrowego dystansu z ponad 30 katorżniczymi przeszkodami. Najpierw w dwóch turach wybiegnie seria Elite, z którą nie ma żartów. Jej uczestnicy przyjadą, tutaj do Ełku, by samodzielnie, w jak najszybszy sposób pokonać dystans i stanąć na podium. O 8:15 wystartuje pierwsza z ośmiu serii Open formuły Rekrut.

Na starcie staną osoby, dla których start w Runmageddonie to nie tylko wyzwanie sportowe, ale także niezapomniana przygoda i integracja podczas wspólnego pokonywania przeszkód. Od godziny 10:20 do 12:00 w niecodziennym biegu przez przeszkody pobiegną najmłodsi. Dzieci w wieku 4-11 lat będą miały niezwykłą okazję, by beztrosko, ale odważnie pokonać odcinek jednego kilometra i zmierzyć się z około 10 przeszkodami.

W niedzielę, z samego rana na starcie staną uczestnicy formuły Intro. Dystans 3 kilometrów i co najmniej 15 przeszkód jest idealnym wyzwaniem dla zaczynających przygodę z Runmageddonem. O 10:30 rozpocznie się seria Elite formuły Classic – 12 kilometrów i minimum 50 przeszkód. W dwóch pierwszych seriach sportowcy stoczą bój o miano najlepszego. Następnie uczestnicy, którym niestraszny jest najdłuższy bieg tej edycji ruszą wspólnie w 6 seriach, startujących co 15 minut, ku ekstremalnej przygodzie. Tego dnia w godzinach 10:20 – 12:00 dzieci znów będą mogły posmakować ekstremalnej i beztroskiej zabawy i po prostu „wyszaleć się”.

Do udział w Runmageddonie Ełk można zapisać się do czwartku 22 czerwca do godziny 14:00 poprzez stronę internetową. Dla osób, które zdecydują się na start w ostatniej chwili Organizator umożliwia zapisy w Biurze Zawodów w godzinach jego pracy: piątek 16:00-21:00, sobota 6:30-18:30, niedziela 6:30-12:00

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce