Mikołajki z Chomikami znów na biegowo. Pomagaj!


Opublikowane w śr., 22/11/2017 - 09:12

Warszawa: Sympatyczne gryzonie z bazą na Ursynowie znów pobiegną dla innych zwierząt. Wszystko w ramach Mikołajkowego Nocnego Biegu Chomika. Udział w imprezie jest darmowy. Polecamy!

Już 7 grudnia chomiki opanują Park przy Bażantarni. Miejsce to jest dobrze znane przez wszystkich uczestników sobotniego parkrunu. Tym razem do pokonania będzie jednak nie 5, a 10 km. Ponieważ nazwa imprezy nawiązuje do biegania w kółko, jak chomik w kołowrotku, uczestnicy będą musieli pokonać sześć rund prowadzących parkowymi alejkami.

Zgłoszenia do biegu wystartowały we wtorek w samo południe. Po trzech godzinach lista startowa była niemal zapełniona. Zgłosiło się ponad 100 osób, wolnych zostało niecałe 25 miejsc.

– Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie imprezą. Wciąż chcemy zachować kameralną atmosferę tego biegu – mówi Sebastian Wojciechowski, organizator imprezy. – Edycja zimowa, w przeciwieństwie do letniej, będzie nieco skromniejsza. Chcemy skupić się na pomaganiu i dobrej zabawie. Oczywiście nie wykluczam, że zwiększymy nieznacznie limit uczestników, o ile uda nam się pozyskać sponsora. Mierząc czas ręcznie nie obsłużymy większej liczby uczestników – dodaje organizator.

Pobiegniemy wieczorową porą. Organizatorzy zachęcają do przebierania się w świąteczne przebrania. Im bardziej świetliście, tym lepiej.

– Chcielibyśmy pokolorować szarość miasta, która panuje zimą. Liczymy na kreatywność biegaczek i biegaczy. Już w zeszłym roku na trasie nie brakowało mikołajów. Autorowi najlepszego przebrania planujemy przyznać nagrodę – zapowiada Sebastian.

Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika wystartuje 7 grudnia o godz. 20. Biuro zawodów i depozyt będą znajdowały się przy skateparku, przy skrzyżowaniu ulicy Przy Bażantarni oraz alei Komisji Edukacji Narodowe. Czynne będą od godziny 19:00. Uczestnicy będą zbierać dary dla Fundacji Ratowania Zwierząt Bezdomnych - „Emir”. Na liście potrzeb znajduje się karma dla psów i kotów (nie marketowa), witaminowe preparaty wspomagające, środki czystości również proszki do prania i ręczniki jednorazowe. Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatywy. 

Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: